Tag: шеќер во прав

Десерти

Крофни со шеќер во прав – Седењето дома може да биде многу забавно

Незаменлив десерт, крофни со шеќер во прав. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на […]

Повеќе

Мерки за шеќер во прав – Вака измерете правилно

Ова се мерките за шолјашеќер во прав за полесно и појасно готвење.   ¼ шолји се 32 грама 1/3 шолји се 43 грама 2/3 шолји се 85 грама ¾ шолји се 96 грама 1 шолја е 136 грама Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За […]

Десерти

Брз рецепт за крофни – Се топат во уста со шеќер во прав

Направете вкусни крофни. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Дел од атмосферата на концертот на Жељко Јоксимовиќ Која е омилената храна и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со […]

Десерти

Мини пити со шеќер во прав – Цел дом ќе замириса

Направете вкусни лиснати пити со шеќер во прав од лиснато тесто. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според […]

Препораки

Вака ќе измерите брашно и шеќер во прав – Прави мерки во шолја

Ова се мерките за шолја брашно и шеќер во прав за полесно и појасно готвење.  ¼ шолји се 32 грама 1/3 шолји се 43 грама 2/3 шолји се 85 грама ¾ шолји се 96 грама 1 шолја е 136 грама Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО […]

Десерти

Брзи посни бомбици од само две состојки

Направете брзи, вкусни и посни десерт топчиња, кои веднаш ќе се изедат. Еве како да го направите: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Десерти

СУЛТАНОВА САРМА: Секогаш ќе барате парче повеќе

Колач од кој секогаш ќе барате повеќе… Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и […]

Десерти

ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 15 МИНУТИ: Руски чајни бомбици

Мали, слатки чајни бомбици кои брзо се подготвуваат. А еве и како… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а […]