Tag: шејк

Повеќе

Моќен еликсир на младоста: Потребна ви е една минута и три намирници

Еве рецепт за моќно „антиејџ“ фрапе полно со незаменливи антиоксиданси. За неговата подготовка потребна ви е буквално една минута. Ако го подготвувате фрапето со полномасно млеко или сладолед можете да го послужите како освежувачки десерт. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки […]

Десерти

Ледена напивка од јагоди

Освежувачка, ледена напивка од свежи јагоди… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Десерти

Здрава ужина: Шејк од ѓумбир и шумско овошје

Направете домашна витаминска напивка која ќе ја обожавате! Оваа домашна напивка претставува вистински еликсир. Еве како се подготвува. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен […]

Предјадења

Шејк за детоксикација – Совршен за зимата

Во зимските денови би требало повеќе да обрнеме внимание на детоксикација на телото. Помалку сме активни во зима, помалку трошиме енергија, се забавува и метаболизмот, па затоа ви препорачуваме вкусен шејк за рано наутро. Состојките се става во блендер и се пасираат и мешаат. Се пие наутро. Прочитај повеќе на […]

Десерти

Орео напивка, шејк за сите времиња

Совршен течен десерт за сите кои го обожаваат вкусот на Орео колачињата… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Забава

Српската пејачка како Меланија Трамп – пие шејк од дијаманти

Ќерката на Весна Змијанац, Николија Јовановиќ отсекогаш е во топ форма, а и по породувањето изгледа одлично. Таа за својот нов спот пиеше шејк со дијаманти, исто како Меланија Трамп при едно снимање за насловна страна на венити Фер. Секако се работи само за потребите на новиот спот, а Николија […]

Десерти

СПЕЦИЈАЛЕН ШЕЈК: Ледена кралица од бело чоколадо

Ќе ја обожавате освежувачката арома од нане во ладната кремаста смеса. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци […]

Десерти

Кремаст вкус на овошје: Шејк од банана и малини

Кремаст вкус на овошје за здрав почеток на денот. Сите состојки измешајте ги во блендер. Пред да послужите додајте лед. Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mk: Слатко од јагоди – се прави сега, а се јаде цела година Брз рецепт за чоколадни јагоди Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди […]