Tag: шехерезада

Видео, Десерти

Шехерезада торта – нема повкусен десерт (Видео)

Пробајте ја оваа торта, нема да згрешите. Се прави едноставно, а вкусот е фантастичен! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Видео, Десерти

НЕМА ПЕЧЕЊЕ, НЕМА МАЧЕЊЕ: Шехерезада торта – ја сакаат сите

Направете совршена, кремаста, вкусна торта Шехерезада, која лесно и брзо се прави, а вкусот и е одличен.Еве што ви е потребно:   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]