Tag: шварцвалд

Десерти

КУЛИНАРСКИ ХИТ: Шварцвалд мафини

За Шварцвалд тортата знае секој, а овој десерт се заканува да и го заземе местото… Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Десерти

Шварцвалд торта од палачинки и вишни: Нема ништо подобро од ОВА!

Летото не може да се замисли без овој десерт… За сите љубители на шварцвалд торта, брзо и едноставно до омилениот десерт: неодоливи шварцвалд палачинки кои ќе ве освојат.   Уживајте!