Tag: шампињони

Главни јадења, Салати

Италијанска салата

Ви препорачуваме лесно јадење. Италијанска салата која воодушевува со својот вкус, а не бара многу време за подготовка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Шампињони полнети со чадено месо (Видео)

Едноставен оброк, фантастичен вкус! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Динстани шампињони во павлака со зачини – нема повкусни

Идеален прилог за јадења од месо… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Главни јадења, Предјадења

Највкусното топло предјадење: Пикантни печурки со бело вино

Направете го ова топло предјадење од шампињони и нема да згрешите. Пикантниот вкус никого нема да остави рамнодушен! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Главни јадења, Посно и веге

Посни полнети пиперки од туршија

Совршен рецепт за посните денови, но и за лесен оброк полн со витамини… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Салати

Крем салата повкусна од руска и пилешка: Има една тајна состојка

Направете вкусна крем салата со кикиритки која ќе биде идеална за ручек, за гости или свеченост.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Посна мимоза салата Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Главни јадења, Салати

Вкусно и едноставно: Неодолив намаз од шампињони

Лесно ароматичен намаз со шампињони и додаток бело вино. Уживајте! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со […]

Главни јадења, Деликатеси

Шампињони со сланина потпечени во рерна – Ручек од две состојки со неодолив шмек

Овој ручек е толку брз и лесен и се приготвува од само две состојки. Се служи и ладен и топол, а шампињоните и сланината даваат неодолива арома. Ова е рецептот: Добар апетит и уживајте! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Месо со печурки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу […]

Препораки

Еднакво се здрави и кога ќе се зготват – Гответе со оваа намирница

Печурките без сомнение се одличен прехранбен извор на антиоксиданси кои се борат со слободните радикали поврзани со појавата на деменција, различни видови рак и кардиоваскуларни болести. Дури и во мали количини, шампињоните може значително да влијаат на здравјето, докажале истражувачите од Универзитетот во Пенсилванија во рамките на истражување направено на […]

Главни јадења

Брз и едноставен ручек: Шпагети со шампињони

Шпагетите се секогаш вистински избор, а доколку ги комбинирате со печурки шампињони ќе добиете хранлив и вкусен оброк! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]