Tag: чурос

Видео, Десерти

Шпански десерт: Вака се прави чурос (Видео)

Меко и мирисно тесто, ќе го обожавате овој десерт! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Десерти

Чурос – традиционален шпански десерт

Овие шпански крофни можете да ги послужите со различно овошје или чоколадни преливи, а совршено се вкусни и со сос од карамел или кафе. Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој […]