Tag: чорба

Главни јадења, Предјадења

Пилешка чорба со ѓумбир: Го лечи органзмот, ја враќа силата

Ви донесуваме рецепт за закрепнувачка и здрава пилешка чорба со ѓумбир, која ќе ви ја врати силата после напорен работен ден. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Главни јадења, Предјадења

Крем чорба со брокули и сирење

Лесна и хранлива крем чорба… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Главни јадења, Предјадења

Го закрепнува телото и дава витамини: Крем чорба од зеленчук и јогурт

Лесна и вкусна чорба со јогурт – најдобар извор на хранливи материи. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Главни јадења

Арома која мами, го закрепнува телото: Деликатесна чорба од фета и пиперки

Направете вкусна чорба со пиперки.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Главни јадења, Предјадења

Го закрепнува телото и дава витамини: Вкусна пилешка чорба

Еве како брзо и лесно можете да подготвите супер вкусна чорба од зеленчук и месо. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Главни јадења, Предјадења

Крем чорба од спанаќ

Брза и вкусна крем чорба од спанаќ… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Рибја чорба со зеленчук: Ништо комплицирано, се подготвува за 30 минути

Одлична е за време на пост, но можете да ја правите секојдневно како лесен оброк! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Главни јадења, Предјадења

Рецепт на старите кувари: Оригинална кафанска чорба

Кремаста и вкусна чорба по рецепт на старите кафански кувари! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Meat, Главни јадења

Телешка чорба по кафански рецепт

Иако е топло и е лето, секогаш е добре дојдена чорба за здравје и имунитет. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Посна чорба од шампињони со бело вино

Подгответе вкусна посна чорба од печурки… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]