Tag: чоколадо

Десерти

Глазурата е фантазија: Видео рецепт за најубавиот чоколаден колач на светот

Глазурата е одлична, мирисот примамлив, а вкусот неодолив. Направете супер вкусен чоколаден колач од кој ќе ги излижете прстите.Состојките и подготовката се прикажани во следното видео:   Повеќе вести на Готви.мк: Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да […]

Десерти

Рецепт за домашен еурокрем

Еве како да направите домашен еурокрем… Уживајте! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Како да ослабете според хороскопскиот знак? Овошно суши Брзо […]

Десерти

ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Вкусни чоко бисквити

Во продолжение ви пренесуваме рецепт за вкусни чоко бисквити кои ќе ве воодушеват… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден […]

Десерти

Чоколаден рај готов за 30 минути: Чоколадна кремпита

 Ви се пријаде нешто благо, а немате идеја што да си подготвите? Вкусна чоколадна кремпита која се топи во устата може да биде готова за само 30 минути. Еве што ви е потребно за овој чоколаден рај: Повеќе вести на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Десерти

ВИДЕО: Нема печење: Чоколадни кокос топчиња готови за миг

Ако ви се јаде нешто благо, а немате многу време за десерт, направете чоколадни кокос топчиња, кои се неодоливо благо за сите генерации.Намирниците кои се потребни и подготовката погледнете ги во следното видео: Повеќе десерти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за […]

Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Слатко задоволство за љубителите на чоколадо

Вкусно чоколадо во тесто кое се топи во устата и шири неодолив мирис. Состојките и начинот на подготовка погледнете ги во следното видео:https://www.youtube.com/watch?v=8f48oR2bScM Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Видео, Десерти

Неодолив колач со само ДВЕ состојки!

Ви се јаде нешто слатко а притоа не сакате да потрошите многу пари? Тогаш ова е идеален колач за вас! Нема да ви требаат многу состојки – верувале или не, само две. На здравје! Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за […]

Десерти

Десерт на денот: Чоколадна кремпита

Направете вкусна чоколадна крем пита од која ќе си ги излижете прстите. Неодолива арома ќе се рашири од кујната. Повеќе десерти на Готви.мк: Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]

Десерти

Немате идеја за десерт? Решението е пита од чоколадо

Направете вкусна чоколадна пита која го одзема здивот. Сите ќе ве прашуваат во што е тајната. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Супер рецепт: Леден кафе колач […]

Видео, Десерти

Чоколадна сладолед торта! Постои ли нешто подобро?

Доколку сте љубител на чоколадо, овој десерт е измислен за вас! Состојки: Начинот на подготовка погледнете го во видеото: Повеќе вести на Готви.мк Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]