Tag: чоколадо

Видео, Десерти

ВИДЕО: Делува како обичен колач но кога го пресекоа… – ќе се изненадите

Делува како обичен чоколаден колач, но внатре се крие големо изненадување. Овој колач во внатрешноста има виножито од бои, а што е најважно има и одличен вкус.На средината се наоѓа срце кое го освои Интернетот.   Повеќе десерти на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ ОД СОНИШТАТА: Мора да го пробате овој колач

Вкусот е одличен, подготовката е брза и лесна. Ви нудиме видео рецепт за неодоливколач од кој ќе си ги излижете прстите.За потребните состојки и начинот на подготовка, погледнете го следното видео. Пробајте и направете го овој десерт, нема да се покаете!   Повеќе рецепти на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш […]

Tips & Tricks

Чоколадото како лек против кашлица!

Чоколадото, исклучиво темно, не е само омилен десерт туку и делотворен лек против кашлица, тврдат експретите од Кралскиот колеџ во Лондон и кралската „Бромптон болница“. Доктор Питер Барнс објаснува дека одредени состојки можат да заменат многу лекови и сирупи, а со тоа и да го подобрат квалитетот на животот бидејќи […]

Десерти

Вкусна домашна бонжита

Подгответе го сами овој вкусен десерт… Уживајте! Повеќе десерти на сајтот на Готви.мк: ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Видео, Десерти

НА СИТЕ НИ СЕ ОМИЛЕНИ: Совршен рецепт за еклери

Нема кој не сака да јаде еклери. Спојот на ванила и чоколадо е неодолив, а сега можете да направите домашни еклери по најбрз рецепт.Се што треба да направите е да го погледнете следното видео:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Конечно: Највскуниот […]

Десерти

Глазурата е фантазија: Видео рецепт за најубавиот чоколаден колач на светот

Глазурата е одлична, мирисот примамлив, а вкусот неодолив. Направете супер вкусен чоколаден колач од кој ќе ги излижете прстите.Состојките и подготовката се прикажани во следното видео:   Повеќе вести на Готви.мк: Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да […]

Десерти

Рецепт за домашен еурокрем

Еве како да направите домашен еурокрем… Уживајте! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Како да ослабете според хороскопскиот знак? Овошно суши Брзо […]

Десерти

ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Вкусни чоко бисквити

Во продолжение ви пренесуваме рецепт за вкусни чоко бисквити кои ќе ве воодушеват… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден […]

Десерти

Чоколаден рај готов за 30 минути: Чоколадна кремпита

 Ви се пријаде нешто благо, а немате идеја што да си подготвите? Вкусна чоколадна кремпита која се топи во устата може да биде готова за само 30 минути. Еве што ви е потребно за овој чоколаден рај: Повеќе вести на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Десерти

ВИДЕО: Нема печење: Чоколадни кокос топчиња готови за миг

Ако ви се јаде нешто благо, а немате многу време за десерт, направете чоколадни кокос топчиња, кои се неодоливо благо за сите генерации.Намирниците кои се потребни и подготовката погледнете ги во следното видео: Повеќе десерти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за […]