Tag: чоколадо

Десерти

Брауни полн чоколадо и малини – Евтин десерт со светски вкус

Вкусен чоколаден брауни колач со малини, неверојатен вкус и спој.Ова е брзиот и лесен рецепт.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Десерти

Куглоф со чоколадо и кокос: Мек како памук, рецепт со кој нема мака

Мек како памук, брз за правење и навистина едноставен. Совршена кокос арома.Ова е рецептот за кокос куглоф.   Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за […]

Десерти

Неодолив намаз од чоколадо, лешници и бадми

Сите знаеме дека познатата Нутела е многу калорична и не е за оние кои сакаат да ослабнат. Но, со помош на неколку состојки можете сами да направите домашен намаз од чоколадо и лешници, кој ќе биде поздрав и помалку калоричен. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Десерти

Колач од соништата: Чоколадно чудо кое ќе го обожавате!

Едноставен за подготовка, не е скап а има феноменален вкус! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Десерти

Корпи со чоколадо и желе – Колачи за секоја пригода

Направете брз чокладен десерт во корпи.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Еклери со малини и чоколадо – Ќе заборавите на се друго

Направете вкусни еклери со малини и чоколадо.Ова е рецептот:           Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Десерти

Едноставен чоколаден десерт со малини

Уживајте во освежувачкиот вкус на малини потопени во кремаста мешавина од грчки јогурт, мед и чоколадо… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Десерти

Мини коцки со кокос, плазма и чоколадо – Ќе ви се најдат и за велигденската трпеза

Вкусни мали колачиња кои брзо се подготвуваат.Совршени се за секој ден, за гости или за свечена трпеза. Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Видео, Десерти

Неодолив колач со павлака и прелив од чоколадо

Сочен бисквит со чоколаден прелив кој морате да го пробате… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Десерти

Чоколадни палачинки: Изненадете ги најблиските со вкусен и брз доручек

Готовите палачинки можете да ги послужите со разно овошје, ореви, карамел, топено чоколадо и други десертни преливи… Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]