Tag: чоколадо

Видео, Десерти

Најубавите празнични колачиња: Ежиња со чоколадо и кокос (ВИДЕО)

Надополнете ја празничната трпеза со овие вкусни колачиња… Начинот на подготовка детално е објаснет во следното видео:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Видео, Десерти

Чоколадо и малини – нема подобар десерт

Чоколадо, мафини, малини…има ли подобар десерт о оваа волшебна комбинација? Направете си вкусно задоволство за викендот. Повеќе на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде […]

Видео, Десерти

СОВРШЕНА КУЌА ОД СЛАТКИ: Без печење, готова е за 5 минути! (ВИДЕО)

Доколку сакате да ги израдувате своите со сладок подарок за новогодишните празници, а притоа да добиете и интересна декорација за свечената трпеза, ви препорачуваме да ја направите оваа куќичка од чоколадо! Едноставно се прави, нема печење и украсувањето нема да ви одземе многу време. Сè што гледате се јаде, бидејќи […]

Видео, Десерти

Најдобриот брауни колач кој некогаш сте го пробале! (ВИДЕО)

Направете го овој превкусен колач. Нема да згрешите! Не се потребни повеќе од дваесетина минути да го подготвите овој вкусен брауни колач. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколадото се разлева од сите страни – торта од палачинки “фантазија”

Неколку палачинки, крем и добивате магија.Направете ја највкусната торта од највкусниот десерт.     Chocolate 😍 . Tag your friends ❤️ and Follow me : @foodtips__ ❤ @foodtips__ ❤ . . . . . 🍴#food #foodporn #yum #instafood #yummy #amazing #instagood #photooftheday #sweet #dinner #lunch #breakfast #fresh #tasty #delish #delicious […]

Видео, Десерти

КОЛАЧ ВО ТРИ ПОТЕЗИ: Чоколаден грев кој не се одбива!

Има ли нешто поубаво од сочен чоколаден колач и домашно кафе? Пробајте ја оваа комбинација, па кажете ни дали ви се допаѓа. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна […]

Видео, Десерти

МММм…Мирис на тазе печен кроасан полн со чоколадо и банана

Кроасани по најдобар рецепт, совршено испечени, полни со банана и чоколадо. Има ли подобра идеја за уживање? Ќе ги направите веднаш, еве што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во […]

Видео, Десерти

Намачка растопена чоколада на тесто – десерт по кој ќе полудите

Ќе полудите кога ќе го погледнете видеото за овој десерт. Лесно, брзо, неверојатно вкусно и едноставно за подготовка.Стави чоколадо во тесто и направи магија. Погледнете… Повеќе на Готви.мк: Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука Еве како да ослабете според хороскопскиот знак ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Видео, Десерти

Тие ни го одбележаа детството: Направете си Киндер јајца дома

На сите детството ни го одбележаа Киндер јајцата со играчка, а и денес децата растат со нив. Тие се дефинитивно омилениот вкус на сите генерации насекаде низ светот.Ви прикажуваме видео-рецепт за подготовка на Киндер со кое ќе ги изненадите сите во семејството. Ако имате детенце, ова е одличен начин да […]

Десерти

Брз чоколаден колач со јогурт

Брзо се подготвува, не е скап, а вкусот е фантастичен. Послужете и уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]