Tag: чоколадо

Десерти

Чоколадна торта богата со вишни – преубав спој на вкусови за сите генерации

Направете чоколадна торта богата со вишни. Ова е рецептот:         Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Десерти

Чоколаден колач без брашно и шеќер: Се прави за миг, а има неодолив вкус

Овој едноставен и брз рецепт за колач ни доаѓа од Јужна Америка. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Десерти

Чоколадо и бадеми: Превкусен десерт со кој може да се експериментира

Направете вкусен намаз како десерт со супер комбинација од чоколадо и бадеми.     Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Видео, Десерти

Домашно чоколадо со ориз: Омилен десерт на вистинските љубители на благо (Видео)

Ако сакате чоколадо, најдобро е сами да го направите и така да бидете сигурни дека ќе уживате во десерт од проверени состојки. Ви донесуваме едноставен рецепт за неодоливо чоколадо со ориз. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт […]

Десерти

Готов за неколку минути: Чоколаден крем за колачи од 2 состојки

Ова е најбрзиот, но и највкусен крем за колачи… Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Видео, Десерти

Бајадера со кикиритки, бело и црно чоколадо: Три пати поевтина од онаа во продавница (Видео)

Направете вкусна бајадера со кикиритки за сите сетила.Во продолжение и детален видео рецепт:   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Десерти

Торта без брашно: За родендени и прослави – богата глазура, кокос и чоколадо

Торта без брашно и мака, со кокос и чоколадо. Совршена симфонија на вкусови која се топи во уста.Супер е и за празници, слави, родендени.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Десерти

Еспресо колач по рецепт на Џејми Оливер: Десерт без брашно за сите љубители на кафето

Совршена мешавина од кафе и чоколадо… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

Земете калапи и имате брз десерт: Мафини со вишни и чоколадо

Направете вкусен и брз десерт. Ви требаат неколку состојки и калапи за мафини.Ова е рецептот и постапката:     Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет  

Десерти

Моцарт бомбици: Вистинска симфонија од слатки ноти

Вистинска симфонија од најслатките ноти… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]