Tag: чоколадо

Десерти

Домашен чоколаден намаз готов за 5 минути: Кога еднаш ќе го пробате, веќе нема да купувате

Повеќето состојки веројатно веќе ги имате во кујна, а кондензираното млеко може да се купи во секоја поголема продавница. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Десерти

Најкремастиот чоколаден колач се прави за 5 минути, а им успева на сите!

Ви донесуваме рецепт за познатиот „mug cake“ и ви ја откриваме тајната на кремастото полнење. Брзите колачи од микробранова често имаат брашнаст вкус и тешко е да процените дали се навистина печени, но овој рецепт гарантира успех. Подготовката трае пет минути, а потребни ви се две големи бели шолји. Клучно […]

Видео, Десерти

Чоколадна фантазија (Видео)

Подгответе неодолив колач со чоколадо и кокос… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Десерти

Тече чоколадо, а врз него малини – Домашна торта за сите сетила

Неверојатна комбинација на чоколадо и малини. Вкусен десерт кој сите ќе ви бараат често да го подготвувате. Еве го рецептот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Десерти

Брзи корнфлекс корпи – Највкусен рецепт за сечиј вкус

Направете ги највкусните корнфлекс корпи од само неколку состојки за многу кратко време. Еве го рецептот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Десерти

Мек колач со чоколадо и гриз – Една смеса се прави на 100 начини

Брз, вкусен и сочен колач со гриз и чоколадо. Лесно се прави, има неодолив вкус, а сите ќе сакаат парче плус. Еве го рецептот: Она што е најинтересно за овој колач е тоа што остава простор за експериментирање. Може јаболката да ги замените со круши или друго овошје, оревите со лешници […]

Видео, Десерти

Неодоливо кремаст чоко ванила колач (Видео)

Ако ви се јаде нешто слатко, еве идеален рецепт за вас! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како […]

Десерти

Ви се јаде благо по работниот ден? Три состојки, 15 минути и имате домашно чоколадно уживање

Ви се пријаде благо, но се чувствувате изморено или немате желба за работа во кујна? Ви нудиме евтин и брз рецепт кој ќе го направите од три состојки и за миг. Уживајте во овој брз десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно […]

Десерти

Рабин торта: Чоколадна фантазија од 6 состојки!

Неверојатно едноставна, вкусна и неодолива торта! Се прави од сите омилени состојки, така што никогаш не можете да згрешите. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Повеќе

Истражувањата покажаа: Чоколадото помага при воспалено грло и кашлица

Следниот пат кога ќе почувствувате болно пецкање во грлото, пред да земете сируп за кашлица, изедете малку црно чоколадо. Алин Маурис, професор и челник на одделението за кардиоваскуларни и респираторни студии на Универзитетот во Хул, дошла до заклучок дека чоколадото подобро делува на кашлицата и болката во грлото од повеќето […]