Tag: чоколадна

Видео, Десерти

Чоколаден рај во чаша: Чоколадна панакота

Направете совршен чоколаден десерт. Ви требаат малку состојки за чоколаден рај во чаша. Еве како се подготвува: Прочитај поврзани Gotvi.mk вести: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо Цезар салата + 2 […]

Десерти

ЧОКОЛАДНА ЛАЗАЊА: Вкусна и без печење – готова за 20 минути

Ако сакате нешто многу вкусно, а веќе ви здодеа од бомбици, торти и ситни колачи, направете вкусна чоколадна лазања. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот […]

Видео, Десерти

ЧОКОЛАДНА КРАЛИЦА – врвот на чоколадните рецепти

Направете најдобар чоколаден колач во домот кој заслужно го носи името Чоколадна кралица.Ова е се што ви е потребно, како и начинот на подготовка.   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколадна торта за чиста десетка

Чоколадно уживање, тортата е фантазија, а филот уште подобар.Погледнете ја подготовката:     Comment below your favourite type of Chocolate!! 😍😋🍫 Use 👉 #thatfoodfeed 👈 for a chance to be featured! Follow:🔥@thatfoodfeed Follow:🔥@thatfoodfeed ✅Turn on my post notifications!✅ 👉Credit: @twisted_food A video posted by ThatFoodFeed! 😱🍕🍔🍟🍰🍫 (@thatfoodfeed) on Jan 11, […]

Видео, Десерти

НЕМА ПЕЧЕЊЕ: Брза чоколадна торта по која полуде секоја домаќинка

Бисквити, путер, крем,ванилин шеќер, ванила, нутела. Веднаш се знае дека ќе излезе деликатес.Мора да го пробате овој брз десерт кој не се пече.     DELUXE CHEESECAKE 💎 Cheesecake with milk chocolate coating and hazelnuts… 🍰 😺 A video posted by Chefclub UK (@chefclubuk) on Oct 24, 2016 at 4:41am […]

Видео, Десерти

ВИДЕО СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Новогодишна торта по која полуде регионот

Новогодишна торта по која полуде цел регион. Чоколаден мус, снег од белки и неверојатно задоволство.Погледнете ја подготовката. Ќе ви дојде супер за празниците. Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше […]

Видео, Десерти

Нека заигра миксерот во кујна: Направете Реформ торта

Направете вкусна чоколадна Реформ торта која одвај ќе дочекате да ја пробате со семејството.Со овој рецепт ќе бидете омилени секаде. Подготовката и ссотојките се прикажани во видеото. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Измеша бела и црна чоколада – декорацијата за торта ќе ве остави без зборови

Само две состојки ви се потребни за да направите вкусна торта со фантастична декорација. По ова, сите ќе ви завидуваат на вештите раце. Се што треба е да ги растопите чоколадите на пареа и имате уметност. Погледнете во видеото кое следи како да направите чоколадна торта со супер декорација: Прочитај […]

Десерти

Чоколадна баклава

Баклавата е едно од најомилените јадења на многумина. Но, кога станува збор за чоколадната баклава, сите ќе побараат парче повеќе 🙂 Прочитајте го рецептот на Јасмина Георгиевска: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Оваа џиновска еклер торта се прави многу едноставно и брзо. Нема печење, нити матење со миксер, а филот се добива од природен пудинг од ванила за кој ви се потребни следните состојки: шеќер, брашно, сол, жолчки, млеко, несолен путер, екстракт од ванила и хопла. За глазурата од чоколадо потребно ви е […]