Tag: чоколада

Десерти

Шарлота торта со чоколадо

Вкусна Шарлота торта со чоколада за љубителите на слатки и торти. Ќе ви ги разбуди сите сетила. Ова е рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Брза и вкусна еклер торта Чоколадна торта готова за само 20 минути Највкусна торта од бело чоколадо Розен торта со многу ореви ВИДЕО рецепт: […]

Десерти, Препораки

Не јадете чоколадо пред спиење – Колку е штетно?

Никогаш не јадете чоколадо пред спиење и тоа од една едноставнна причина: Чоколадото поради какаото кое го содржи, како и големата количина на шеќер, можат да предизвикаат несоница. Избегнувајте го чоколадото и другите слатки, освен доколку не е пред вас некоја напорна работна ноќ или учење до доцна. Прочитај повеќе […]

Десерти

Брзи и евтини чоколадни триаголници

Направете вкусни чоколадни триаголници во вашата кујна. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта Црно бела торта Песок торта ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Зема корпи за колачиња, ги наполни и го направи ова

Со неколку корпи за колачиња направи совршен десерт. Ги наполни со чоколадо, ги замрзна и доби прекрасен и совршено декориран десерт. love food by: @tiphero Follow: ♥ @videosandclothes Sigam: ♥ @videosandclothes ⠀⠀ ⠀ ♥ @videosandclothes ⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀ ⠀ – Also follow: @vibedegirl @femalechannel #awesome #perfect #inspiration #maquiagem #instablog #likeforlike […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Најбрзата торта на светот – нареди бисквити во тава па го доби ова

Направи чоколаден прелив, нареди бисквити во тава и ги поли. Ги декорираше со шлаг.Нема побрз и повкусен десерт од овој. Погледнете колку брзо и лесно се прави: Повеќе на Готви.мк: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Наполни корпи со чоколада – овие колачиња се ФАНТАЗИЈА

Од овие колачиња нема насит. Стави чоколадо во калапи, додаде путер од кикирики и доби фантазија.Ќе ги правите секој ден. Ова е подготовката:     Chocolate Peanut Butter Cups! Yum! vc: @goodful Snapchat : foodyfetish A video posted by @foodyfetish on Jan 5, 2017 at 10:12am PST Повеќе на Готви.мк: […]

Десерти

НЕМА ПЕЧЕЊЕ И ЗАМОРУВАЊЕ: Чоколадни бомбици за празниците

 Сите сакаме нешто лесно и вкусно кое ќе ги воодушеви сите за празниците, но и ќе ни остави простор за уживање. Бомбиците со чоколадо и кокос се идеално решение, нема печење, брзи се, лесни и вкусни. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО […]

Tips & Tricks, Видео

Останаа неколку дена – направете совршена новогодишна декорација

Направете совршена чоколадна новогодишна декорација, на која сите ќе ви се восхитуваат за празниците кои следат. Погледнете како најлесно да направите магија во кујната.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ги намачка лажиците со чоколада – направи нешто неочекувано

Го растопи чоколадото, го намачка на лажички и доби нешто совршено.Направете го ова топло чоколадо со најдобар вкус.     Treat😍😘 A video posted by Blogger (@dxb.taste.art) on Dec 6, 2016 at 6:18am PST Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: […]

Видео, Десерти

Подгответе го миксерот: Чоколадна торта со кокос – совршен спој

Направете вкусен чоколаден десерт, совршен спој на кокос и чоколада. Подготовката погледнете ја во видеото Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]