Tag: чедар

Видео, Главни јадења

Вкусен доручек за 10 минути: Омлет со чедар и сланина

Вкусен рецепт за омлет кој се подготвува многу брзо. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   View this post on Instagram   Ma da li ste primetili koliko sam vredna i posvećena-svaki dan novi post! Ne škrtarite na pohvalama! U prilogu Džejmijev omiljeni omlet […]

Главни јадења

Печено пилешко филе со сос од чедар сирење

Вкусно јадење за ручек или вечера. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Зема чедар кашкавал и го испржи – ова е совршено

Чедар кашкавал кој се топи во уста, убаво испохуван и испржен, има ли подобро?Супер мезе за ноќи со пријателите или добар филм со семејството. Погледнете: Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите […]