Tag: чадор

Повеќе

ФОТО: После овие цени во Црна Гора, лежалките од 30 евра ќе ви изгледаат многу евтино

Читател на Gotvi.mk, Љупчо Петрушевски, ни испраќа фотографија на која е наведена цената за 2 лежалки на една плажа во Свети Стефан, Црна Гора. На влезот на плажата е наведено дека е задолжително користење на лежалките кои се изнајмуваат. Со други зборови, на оваа плажа не може да дојдете со сопствена […]

Повеќе

ФОТО: Би платиле ли 30 евра за овие лежалки?

Читател ни испраќа цени од лежалки на една плажа близу Парга, Грција. Тој цели дека за овие две лежалки и чадор покрај море се плаќа 30 евра. На другите плажи во Парга лежалките се движат помеѓу 6 и 8 евра, вели тој. Прочитај поврзани Gotvi.mk вести: Халкидики на плажа: Кафе од 3,5 […]