Tag: цигари

Повеќе

Домот нема да мириса на цигари, ниту алиштата – Ви треба само памукче

Ако сакате да го снема лошиот мирис од цигари од домот и облеката, има лесен трик. Земете памукче и натопете го во масло, па ставете го во просторијата во која се пуши. Ќе го впие мирисот. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смеса за откажување од цигари Со ова ќе ги снема дамките […]

Препораки

Земете сад и ставете го ова – Алиштата и домот нема да смрдат на цигари

Ако сакате да се ослободите од мирисот на цигари дома има лесен трик. Земете сад и ставете кесе ванила. Ќе го впие мирисот во просторијата во која седите. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смеса за откажување од цигари Со ова ќе ги снема дамките од кафе и цигари Ослободете се од мирисот […]

Препораки

Ја чисти плуќата за 72 часа и кај долгогодишни пушачи

Направете сами дома лек за чистење на белите дробови, кој делува дури и кај долгогодишни пушачи. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смеса за откажување од цигари Со ова ќе ги снема дамките од кафе и цигари Ослободете се од мирисот на цигари дома Изгасете ги цигарите еднаш засекогаш Храна против цигари

Препораки

Со оваа намирница исчистете го телото од никотин – 100% делува

Постојат намирници кои помагаат телото да се исчисти од отрови и од никотинот кај пушачите, а една од тие моќни и прочистувачки намирници е ѓумбирот. Дали ќе грицкате свеж ѓумбир или ќе пиете чај е сеедно, важно е дека делува антибактериски и дека ги исфрла токсините. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смеса […]

Препораки

Ако сте пушач јадете го ова често – помага да се исчисти телото од отрови

Ако и вие сте пушач, тогаш треба да се погрижите да консумирате намирници кои го чистат телото од отровите. Јадете често спанаќ, бидејќи тој е полн со фолна киселина која е многу корисна и здрава. Важна е за развојот на телото, а помага и да се исчистиме од отрови и […]

Препораки

Палите цигара веднаш по јадењето? – прочитајте колку е опасно

Ако и вие сте пушач и сте од оние луѓе кои палат цигара веднаш по јадењето, тогаш треба да знаете дека ова е најлошата навика. Една цигара по јадењето делува на телото како да сте испушиле десет, покажале новите истражувања. Не го правете повеќе ова. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смеса за […]

Tips & Tricks

Направете освежувач за воздух: Го убива тешкиот мирис по готвењето и на цигари

Направете си сами освежувач за простор кој ги убива сите мириси од готвењето дури и најтешките. Потребни ви се 1 лажичка сода бикарбона, три лажички омекнувач за алишта, 3 шолји врела вода, 1 шише со прскалка. Се става оомекнувачот прв во шишето, па се додава врела вода и сода и […]

Препораки

Со овој чај и долгогодишни пушачи ги оставаат цигарите – малкумина знаат за него

Билката валеријана ја има во сите билни аптеки, а малкумина знаат колку помага и колку е здрава. Валеријаната има смирувачки дејства, се користи за смирување на нервите, против стрес и анксиозност и депресија, несоница, мигрена, грчеви и висок притисок или астма. Таа дава одличен резултат и при одвикнување од пушењето […]

Tips & Tricks

Оваа билка засекогаш ќе ја убие вашата желба за цигари и благо

Сите знаат дека пушењето е лошо по здравјето и дека е многу тешко да го оставите. Никотинот е многу опасен и заразен. Ако сакате да го оставите пушењето, овој природен лек е најдобар за вас. Неодамнешните истражувања спроведени во Германија, покажале дека оваа билка помага да го оставите никотинот и […]

Tips & Tricks

Вака домот и алиштата нема да ви смрдат на цигари – има евтин трик

Сите кои се пушачи или имаат пушачи во домот, знаат колку непријатно мириса и дека колку и да имаме освежувач или да проветруваме, мирисот се чувствува. Има лесен трик како домот да не ви мириса на овој штетен порок. Земете неколку чинии и ставете вински оцет и ставете го во […]