Tag: централна

Повеќе

ВИДЕО: Силен земјотрес во централна Италија – Има и жртви

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени по Европската скала го потресе централниот дел на Италија околу 4 часот сабајлево. Урнати се многу згради во околината на епицентарот, а според странските медиуми бројката на жртви засега варира од 6 до 13 лица. Земјотресот бил со епицентар на 76 километри од Перуџа, а бил почувствуван […]