Tag: хит

Десерти

Најчитаната торта Фејсбук периодов – веднаш ќе ја направите, излегува многу од една смес

Тортата е толку кремава, излегува доста голема, а кората речиси не се чувствува. Ова е рецептот за тортата по која полуде Фејсбук. Повеќе десерти на Готви.мк: Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите […]

Десерти

Повкусни од индијанки и еклери: Нови хит колачиња кои брзо се прават

Највкусни колачиња со фил од белки и чоколадо.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Брз сникерс за 10 минути Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Деликатеси, Предјадења

Рецепт кој се споделува на Фејсбук – Нема шанси да не ви успее

Направете вкусен рецепт кој стана хит на Интернет. Навистина е вкусен, а многу лесен за подготовка. Еве што ви е потребно: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите […]

Деликатеси, Предјадења

Компири кои станаа популарни низ светот: Направете ги и сите ќе ви го бараат рецептот

Направете компири кои станаа хит во светот, а толку лесно се прават. Еве го рецептот: Толку едноставно, а деликатесно. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир […]

Десерти

Торта која лесно се прави, а е апсолутен хит – Повкусна од Рафаело

Направете вкусна торта за роденден, посебна пригода или за уживање со семејството и пријателите. За сите кокос љубители. Еве што се ви е потребно и како се подготвува: Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Розен торта со многу ореви Фантастична урнебес торта Чоколадна торта со ореви Направете совршена декорација за на торта […]

Видео, Главни јадења

Доаѓа зима: Направете превртени сарми – хит за годинава

Сармата е омилено јадење на Балканците, а овој пат ви нудиме нов рецепт за најубавиот вкус. Хит за годинава, превртени сарми, еве како се прават:     Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Видео, Главни јадења

Вистински хит, ова не сте го јаделе: „Гибаница-прженица”

Направете помалку познат, а вкусен рецепт за гибаница прженици. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци (ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за […]

Видео, Деликатеси

Ќе заборавите на се друго: Овие ражничи се ВРВ

Ако сакате нешто вкусно и креативно во кујната, се што ви треба се пилешко месо и зеленчук заедно со стапчиња за ражничи.Ќе добиете нешто превкусно. Ова е постапката:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт […]

Видео, Препораки

ВИДЕО ХИТ: Смеса од две состојки која ги ПРЖИ мастите

Ако сакате да бидете фит летово, ви нудиме смеса од две состојки која ги пржи мастите.Се работи за магдоносот кој е исклучително здрав, со лимон. Совршено се надополнуваат и прават чуда за линијата. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот […]

Видео, Главни јадења

Увијачи какви што не сте пробале до сега – ХИТ РЕЦЕПТ кај домаќинките

Со сланина, компири и зеленчук може да ги направите најубавите ражничи. Подготовката е прикажана во видеото. Вакво нешто не сте пробале. Повеќе на Готви.мк: Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или […]