Tag: Хилари

Забава

Што јадат Путин  и Хилари Клинтон – тајни од кујните на лидерите

Светските лидери имаат посебен начин на исхрана, а еве дел од покантериите од кујната, кои малку се познати.Рускиот претседател Владимир Путин и онака е познат по луксузниот живот. Секоја храна која ќе ја проба, се праќа прво на анализа. Хилари Клинтон која деновиве е во шок и разочарување откако ги […]

Забава, Повеќе

Предвиде дека Трамп ќе победи пред 5 дена – Нема да ви се верува кој (ВИДЕО)

Претседателските избори во САД завршија рано утринава по македонско време со победа на кандидатот за претседател на Републиканската партија, Доналд Трамп. Предмалку, кандидатката на Демократската партија, Хилари Клинтон се обрати на јавноста и му честиташе на Трамп. Но, некој ја предвиде победата на Трамп уште на 4. Ноември, односно 5 […]

Повеќе

Ким Кардашијан направила 6.000 селфија – Погледнете кое и е едно од најдрагите

Познатата старлета Ким Кардашијан се пофали дека за време на летниот одмор направила, ни помалку, ни повеќе, туку неверојатно 6.000 селфија. И додека сите се шегуваат прашувајќи се колку ли траел нејзиниот одмор и дали воопшто видела нешто друго освен телефонот, Ве потсетуваме на едно нејзино селфи кое Ким го […]