Tag: фарбање

Повеќе

Офарбајте ги јајцата со зачин од кујната – природно, не штети, бојата интензивна

Постои и природен начин да ги офарбате јајцата за големиот празник Велигден, наместо со бои од продавница.Имено, постојат некои намирници од кујната кои даваат супер боја која е интензивна и трае. Па така, ако сакате жолти јајца, се што ви треба е куркума. Ставете ја куркумата во водата додека ги […]

Повеќе

Завиткајте ги јајцата со свилена марама и сварете ги – Супер идеја за Велигден

Се ближи Велигден и традицијата за фарбање јајца. Сепак иако е најлесно само да се купи боја и да се исфарбаат, постојат и покреативни техники, а една од нив е оваа со свила.Свилена марама е одлчен избор за вапцање јајца. Исечете парче свила со некои интересни дезени и исто толку […]

Видео, Повеќе

Видео: Земете салфети и офарбајте велигденски јајца – Радост за децата

Офарбајте ги велигденските јајца со една креативна техника.Потребни ви се шарени салфети, со кои ќе правите декорации. Се е прикажано во видеото. Ви треба белка од јајце и салфети: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: […]

Видео, Повеќе

Нијансирано вапцање велигденски јајца –  ви требаат бои и сунѓерче (Видео)

Супер идеја за велигденските јајца и најголемиот христијански празник Велигден. Фарбањето нека биде лесно и интересно.На видеото е прикажано како нијансирано да офарбате јајца со неколку акрилни бои и сунѓер. Акрилот може да се набави во продавници за сликарски материјал или во книжарите. Ако сакате бели јајца за бојата подобро […]

Видео, Повеќе

Видео: Никогаш не би се сетиле да офарбате јајца вака – Готови за минута

Направете креативни јајца за Велигден со пена за бричење и боја за храна.Навистина е лесно и брзо, само ставате се во еден сад, го валкате јајцето и потоа сушите. Ова е деталната постапка: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате […]

Видео, Повеќе

Видео: Три методи за фарбање јајца – ви треба само памук, многу е лесно

Наближува големиот христијански празник велигден за кој традиција и обичај е фарбањето јајца.Ако се мислите која техника да ја употребите, ви нудиме видео за фарбање на јајца со памук. Ви предложуваме да ја погледнете едноставната метода на фарбање со помош на памук и газа, и секако бои. Ова се три […]

Повеќе

Одберете ја вистинската боја за коса според обликот на вашето лице

Ако чувствувате дека е време да направите нешто ново со вашиот стил, тогаш можете да направите промена на бојата на косата. Доколку се двоумите и не знаете каква боја да одберете за вашата коса, тогаш овие совети ќе ви помогнат да не направите грешка: Лице во облик на срце На […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Офарбајте ги јајцата за Велигден на здрав начин

Направете совршени велигденски јајца на здрав начин по рецептот на Баба.Ова е се што ви треба.   Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен […]

Видео, Повеќе

ШАРЕН И ВЕСЕЛ ВЕЛИГДЕН: Офарбајте јајца во боите на виножитото – многу е лесно!

Направете велигденски јајца во боите на виножитото. Ова е се што ви треба: Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат ВИДЕО: Рецепт за […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

ВИДЕО: 7 техники за бојадисување на шарени Велигденски јајца

Празнувањето на Велигденските празници кои носат мир, спокој и убави мигови за секој човек започнаа. Тоа се моменти на радост, семејни и пријателски дружења. Бојадисувањето или вапцањето на Велигденските јајца зазема централно место во домовите на верниците. Погледнете видеа со 7 предлог начини за бојадисување на шарени Велигденските јајца: Бојадисување на […]