Tag: уштипци

Предјадења

Кога немате време пред работа: Уштипци без квасец за 15 минути

Совршен појадок или вечера за вработени, уштипци без квасец. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од бананаТазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Видео, Главни јадења

Стар рецепт за уштипци кои не впиваат масло: Засладете се навечер, доручкувајте наутро

Стар рецепт за уштипци кои не впиваат масло… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и […]

Предјадења

Само вклучувате миксер и имате појадок – Брзи уштипци кои не впиваат многу масло

Направете вкусни и брзи уштипци дома. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Видео, Главни јадења

Уштипци од тиквици, вкусни и воздушести

Уштипците подготвени на овој начин се превкусни! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Предјадења

Мекици-уштипци – Брзи и вкусни, тестото се прави од вечерта

Направете вкусни солени мекици како уштипци. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна […]

Предјадења

Компир уштипци – Мини залачиња кои лесно се прават

Направете вкусни уштипци со компири. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак   […]

Главни јадења

Мини уштипци: Вкусно тесто без јајца и прашок за печиво

Идеални кога немате многу време за готвење… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Предјадења

Солен и брз деликатес за појадок: Уштипци со тиквички и домати

Направете вкусни уштипци со тиквички за појадок, солен деликатес. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Главни јадења

Сочни уштипци на скара

Рецепт за највкусните лесковачки уштипци… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано […]

Предјадења

Брзи уштипци со сос од сирење – Шират арома, едвај ќе издржите додека се готват

Направете вкусни уштипци со сос од сирење. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук