Tag: уштипци

Главни јадења

Брзи уштипци со јогурт

Идеални за доручек или вечера… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Главни јадења

Брзи уштипци за изненадни гости

Постојат разни рецепти за уштипци, но ова се дефинитивно најбризи за подготовка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Предјадења

Домашни уштипци – Готови за миг

Направете вкусни уштипци готови за миг. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Видео, Десерти

Слатки уштипци без квасец, готови за 10 минтуи (Видео)

Рецепт за слатки уштипци без квасец кои брзо се прават. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир […]

Предјадења

Вкусни, брзи и меки: Уштипци кои ќе ве вратат во детството

Супер се со сирење, павлака или јогурт и не потсетуваат на детството. Направете вкусни уштипци. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Главни јадења

Вкусни и меки: Брзи уштипци

Тесто меко како душа… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Meat, Главни јадења

Уштипци со мелено месо – Брз рецепт за 15 минути

Направете уштипци со мелено месо во вашата кујна.     Се мешаат сите ссотојки во сад. Се вадат уштипци и се пржат на тава со масло. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи […]

Главни јадења

Поедноставно не може: Уштипци со мелено месо

Одлична идеја за вкусен оброк. Едноставна подготовка! Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни […]

Предјадења

Како да направите совршени уштипци – Ова е тајната

Ако сакате совршени уштипци за појадок, тогаш многу е важно какво ќе го направите тестото. Основата се 2 шолји брашно со прстофат сол и ½ лажички сода со 2 јајца.Ви требаат и 400 мл. кисело млеко. Се убаво се меша и се кинат парчиња. Тестото со овие состојки ќе биде […]

Предјадења

Уштипци кои брзо се прават – Не впиваат многу масло

Направете немасни уштипци кои се вкусни и брзи.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]