Tag: уштипци

Видео, Главни јадења

Крцкави и без квасец: Домашни уштипци какви што не сте пробале (ВИДЕО)

Брзо и едноставно, направете неодоливи уштипци…   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен […]

Главни јадења

Вкусни месни залаци: Уштипци од мелено месо

Уштипците од месо се многу вкусни месни залаци. Брзо се подготвуваат и се совршен избор за вечера. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за највкусните уштипци (ВИДЕО)

Кога еднаш ќе ги пробате, ќе ги правите постојано! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Видео, Главни јадења

Уштипци од тиквици (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За доручек, за вечера, како предјадење… – направете вкусни уштипци од тиквици по рецептот на Милица Михаиловиќ: Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен […]

Главни јадења

Селски уштипци, меки како душа!

Подгответе ги за доручек или вечера и воодушевете го целото семејство. Има ли нешто поубаво од мирисот на старски уштипци по рецептот на нашите баби? Нема кој не ги сака, па ако сакате да го соберете семејството на маса, подгответе ги за доручек или вечера. Добар апетит! Прочитај повеќе на […]

Главни јадења

ДОМАШЕН ДОРУЧЕК: Најбрзите уштипци на светот

Кој не сака да го започне утрото со уштипци? Ви донесуваме рецепт за наједноставните уштипци на светот, пробајте! Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за […]

Главни јадења

СОВРШЕН ДОРУЧЕК: Меки уштипци од рерна без масло!

Ова убаво јадење може да биде совршен доручек, но и брза вечера… Брзо се подготвуваат, а идеални се со јогурт, павлака или кечап. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот […]

Meat, Видео

ЗА ГУРМАНИ: Лесковачки уштипци со павлака

Совршено месо со прекрасен сос од павлака.Направете уштипци кои ќе ви станат омилено јадење. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Главни јадења, Предјадења

ДОРУЧЕК ОД РЕРНА: Вакви уштипци немате пробано!

Еден вкусен класик на малку поинаков начин! Ова јадење се подготвува брзо и лесно, а идеално е да го послужите со јогурт, павлака или кечап. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно […]

Главни јадења

СТАРСКИ РЕЦЕПТ: Уштипци по рецепт на нашите баби готови за миг!

Вакви уштипци сигурно некогаш ви подготвила вашата баба! Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]