Tag: уштипци

Предјадења

Појадок од стар леб – вкусно, брзо и евтино, ќе замириса маалото

Направете уштипци од бајат леб. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми

Предјадења

Уштипци за појадок кои не впиваат многу маснотија – една смеса за 4 лица

Направете вкусен појадок кој не впива многу маснотија, а мерките се доволни за 4 лица. Добар апетит! Супер е за со јогурт! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Предјадења

Полнети уштипци по брз рецепт – вкусни се и кога ќе се оладат

Направете полнети уштипци со богат фил.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Десерти

Слатки залаци: Уштипци со јаболка

Вистински стар десерт! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Десерти

Уштипци какви што не сте пробале: Необична мешавина од вкусови

Ако сакате банани и уштипци, овој рецепт ќе ве воодушеви! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Предјадења

Домашни брзи уштипци со квасец – појадок од состојки кои ги имате дома

Направете брзи уштипци со квасец.   Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана  

Предјадења

Уштипци кои сами се вртат – ова утро почнете го со брз рецепт

Уштипци кои сами се вртат во тава. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана

Главни јадења

Уштипци со пилешко месо и сирење

Направете ги како главно јадење со сос по избор… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења, Предјадења

Печени уштипци од тиквици: Совршен ручек за 100 денари, без пржење во длабоко масло

Оброк кој ќе ве засити и ќе ве воодушеви со вкусот! Од тиквици подгответе вкусни уштипци, а најдобро од сè е што за подготовка ќе ви бидат потребни неколку состојки, кои не чинат повеќе од 100 денари! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици […]

Главни јадења

На Лесковачки начин: Пикантни уштипци од мелено месо

Ако сте љубители на мелено месо овие уштипци се идеален избор за вас. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо