Tag: уста

Tips & Tricks

Ако немате мастика – вака ќе го победите лошиот здив за секунда

Ако јадевте нешто со силен мирис или едноставно немате време или не сте во состојба да ги измиете забите, има решение за здивот да ви биде свеж и да не ви биде срам да зборувате и да се доближите до некого. Имено, ви треба зрно кафе. Земете и ставете го […]

Tips & Tricks, Препораки

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како што зачестуваат студените денови, ветрот станува поостар, така сè посурово влијае на нашата кожа на лицето и усните. Колку и да се покривате со шапки и шалови, усните ви се едни од најизложените делови на сите надворешни влијанија. Кожата на усните лесно се суши и испукува, па често знае […]

Препораки

Ги ублажува болката и воспалението: Домашен лек за херпес

Сите знаеме колку е болно да имаме херпес, боли и не е воопшто пријатно, а се мачиме со денови. Постои лек кој може да го направите во кујната.1 лажица пченичен скроб и малку вода се се што ви треба. Се мешаат и се добива една густа паста, а таа се […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Ако лимонот имаше уста – урнебес

Кога здравиот и вкусен лимон би можел да зборува. Ова видео го насмеа светот.     #lemon life 🔊with sound 🔊 Tag a friend 👇🍋🍋🍋 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ✅ Turn Post Notification on 📣 ✅ Follow, like and comment ✏ ✅ Tag your friends 👥 _______________________________ 📽Follow @nova.luxury.fashion _______________________________ _______________________________ A video […]

Tips & Tricks

Мирис на лук и кромид во устата? Еве како најбрзо да го отстраните

Секојдневно го имаме на нашата трпеза и уживаме во неговиот вкус, но честопати неговиот мирис знае да биде непријатен. За оние кои не го поднесуваат мирисот на лук или кромид во устата еве неколку совети: Џвакајте свеж магдонос или листови од нане. Јадете морков, печурки или зачинете го оброкот со […]

Tips & Tricks

Излечете ги афтите од устата

Излечете ги афтите од устата. Ви требаат само неколку намирници од кујната за да се спасите од болката.Најдобар природен лек за ефикасно да ги отстраните афтите е чај од жалфија. Испирајте ја устата со ваков чај и афтите за еден ден ќе исчезнат. Ако сте склони кон пројавување афти, внимавајте […]

Повеќе

Измешајте кафе и маслиново – рецепт за пилинг за нега на усните

Кожата на усните лесно се суши и испукува, па често знае да ви се направат рани на кои ниеден кармин не изгледа добро. Токму затоа, добро е повремено да правите брз пилинг со кој ќе го вратите сјајот на вашите усни и ќе изгледаат полно, здраво и сочно. Доволно е […]