Tag: убавина

Tips & Tricks

Јадете го ова и никогаш веќе нема да имате брчки на лицето

Сите сакаме здрава, сјајна, мазна кожа без брчки, без оглед на годините, а тоа може да се постигне ако јадете нешто многу вкусно – темно чоколадо. Чоколадата има антиоксиданси, а тие помагаат да се измазни лицето. Чоколадата го намалува и ризикот од рак. Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи […]

Tips & Tricks

Руска тајна за убавина: Ќе изгледате 20 години помладо со 3 состојки

Руски рецепт за убавина и млад изглед, се што ви треба се неколку состојки.Земете камилица, кантарион и бреза, по 100 грама од сите, добро имешајте ги и ставете ги во херметички затворен сад. Една супена лажица прелијте ја со пола литро зовриена вода и по 20 минути исцедете. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: […]

Tips & Tricks, Видео

Египјанките користеле само природни намирници за убавина – еве кои! (ВИДЕО)

За да бидат убави, здрави и привлечни, жените некогаш се негувале со природни препарати… Спасот воглавно го наоѓале во билките, а сведоци сме дека и денес најдобар ефект даваат природните решенија. Меѓу намирниците кои жените најчесто ги користат за здравје и убавина се лимон, ѓумбир, маслиново масло и зелка, а […]

Препораки

Јогуртот е мелем за лице – намачкајте се и ќе се шокирате

Јогуртот го штити и негува вашето лице, ви го враќа сјајот, ја хидрира кожата. Ако сакате убаво лице, правете ја оваа маска бар еднаш неделно. Повеќе на Готви.мк: Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува […]

Препораки

ФОТО: Има 50 години а изгледа како тинејџерка – откри што прави во кујна

Оваа девојка од фотографијата има 50 години. Иако е тешко да поверувате, таа не е тинејџерка, иако изгледа така.Иако многумина се решаваат и за естетски зафати, таа се решила да биде прекрасна со неколку состојки од кујната со кои прави маска за лице.     Повеќе на Готви.мк: Чини само […]

Препораки

Природна маска за лифтинг на лице: Збогум на годините  

Избришете ги годините од лицето со маска направена во вашата кујна. Добро изматете белка од јајце и нанесете ја на кожата. Оставете ја да делува петнаесетина минути. Потоа измијте се со ладна вода и ставете си крема. Резултатите се видливи веднаш. Повеќе на Готви.мк: Корисен совет: Како да ги освежите […]

Препораки

ЧУДОТВОРЕН РЕЦЕПТ: Го викаат “златно млеко” – ќе ве подмлади за месец

За еден месец ќе имате совршена кожа и лице. Овој рецепт е вреден злато.     Повеќе на Готви.Мк: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и […]

Tips & Tricks, Забава

Џесика Алба откри како косата и е како свила – и вие го имате ова дома!

Џесика Алба важи за една од најубавите и најзгодни жени на светот, а освен што има прекрасно лице и тело, има и сјајна и бујна коса на која многу девојки и килешки и завидуваат.Таа ја откри тајната за блескава, бујна, мека и долга коса. Мојата мајка уште откако бев дете […]

Tips & Tricks

Тријте го лицето со кора од портокал – ефектот неверојатен

Има витамин Ц, добра е за имунитет, а со тоа добра е и за кожата во зима.Кората од портокали е се што ви е потребно за кожата да не ви биде сува, и да ви биде сјајна и полна здравје. Се што треба да направите е да си го истриете […]

Tips & Tricks

ЗАПРЕТЕ ГО СТАРЕЕЊЕТО: Кои витамини и минерали ја продолжуваат младоста

Некои од витамините и минералите особено се ефикасни во зачувувањето на кожата и косата, како и во целокупното зачувување на младото тело… Витамините А, Ц и Е помагаат кожата да биде еластична и во ревитализација на сврзното ткиво. Селенот, витамините Ц и Е го успоруваат процесот на стареење. Сулфурот е […]