Tag: турски леб

Главни јадења

Бездирме: Турска пита-леб во која ќе се заљубите на прв залак

Корите се развлекуваат тенко, како за домашна пита… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Видео, Главни јадења

НАЈЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ: Турски леб кој не се меси (ВИДЕО)

Овој леб ќе го направите многу лесно, а за вкусот ќе раскажувате…За овој леб ќе ви бидат потребни многу малку намирници, но и малку време. Подгответе остро брашно, малку сол и шеќер, квасец, вода, сусам и ким. Брашното, солта, шеќерот и водата измешајте ги во еден сад. Оваа смеса не […]