Tag: трик

Tips & Tricks

Го ставил ова на ќошевите од домот и следното утро сите бубачки биле мртви

Ако некогаш сте виделе лебарки низ дома, знаете дека тие се вистински проблем.Можат да бидат навистина непријатни и тешки за отстранување. Постојат многу производи на пазарот за остранување на лебарки, но се скапи и може да го загрозат вашето здравје, а да не дадат големи резултати. Затоа ви откриваме природен […]

Tips & Tricks

Дињата се гледа дали е сочна уште по кората – со овие трикови нема утка!

Летото е период кога сите сакаме да се разладиме со диња или лубеница, но најголемиот проблем е како да ја избереме најсочната. Со оглед на најавените горештини, добро би било да знаете неколку совети за изборот на диња.Сочната диња сјае и има силен мирис. Сочната диња има златна боја на кората […]

Tips & Tricks

Имате лебарки дома? – решението е во 20 денари, веднаш ќе исчезнат

Лебарките се навистина голем проблем и за жал често се појавуваат во многу домаќинства. Еднаш кога ќе влезат во домот, потоа е многу тешко да се отстранат.Со помош на краставица ќе можете да се ослободите од лебарките. Се што треба да направите е да ја исечете краставицата на тркалца и […]

Tips & Tricks, Видео

Не дозволувајте рацете да ви ја издадат возраста – решението е во кујна

Не дозволувајте по рацете да ви се позната возраста, туку со состојки од кујната направете сите брчки да исчезнат.Можно е, еве како:   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: […]

Tips & Tricks, Видео

Сите го фрламе а ги убива комарците – трик за горештините

Сите пиеме кафе, па ги миеме шолјите, без да знаеме каква грешка правиме. За да се спасите од здодевните комарци, отоци и црвенила, се што ви треба е талог од кафе.Еве како делува: Повеќе вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички […]

Tips & Tricks, Видео

Оваа билка ја убива желбата за никотин

Наместо да се мачите со разни препарати, со оглед на тоа колку лоша и штетна навика е пушењето, пробајте да се одвикнете со една билка.Ова видео ќе ви покаже се:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со […]

Tips & Tricks, Видео

Оваа храна колку повеќе ја јадете, толку повеќе килограми топите

Постојат намирници без калории кои ни помагаат да ослабиме и да не качуваме килограми. Некои, колку повеќе ги јадеме, толку повеќе слабееме. Еве што може да јадете цел ден без грижа на совест: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Исчистете ги загорените тенџериња со две состојки кои ги имате во својата кујна

Сигурно многу домаќинки мака мачат со тенџерињата кои е навистина тешко да се измијат откако јадењето кое го зготвиле ќе загори на дното.Еден компир може да ги замени сите детергенти во вашата кујна, и да ги исчистите и светнете вашите тави и тенџериња. Еве што треба да направите… Повеќе на Gotvi.mk: […]

Tips & Tricks

Нема веќе да видите пајак дома – со евтина намирница кажете збогум на инсектите

Со цитрон може да кажете збогум на инсектите. Ако и вие имате проблеми со пајаците по дома, кои секогаш наоѓаат место во некое ќоше, ние имаме супер трик за вас.Ви треба цитрон. Секој пајак не може да го поднесе мирисот на цитрон, па затоа исечкајте неколку парченца и менувајте ги […]

Tips & Tricks

Никогаш веќе нема да имате мравки дома – спасот чини 10 денари

Сите знаеме колку здодевни знаат да бидат мравките и колку главоболки можат да ни создадат кога ќе ги видиме во домот. Ви нудиме генијални и евтини трикови како засекогаш да му кажете збогум на овој проблем. ЦИМЕТ Мравките не сакаат цимет, па веднаш ќе избегаат од него. Лоцирајте го местото […]