Tag: трик

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Ви се залепи мастика на облеката? – извадете ја за секунда

Ако алатот во домот е стар и ‘рѓосан, се што ви треба е Кока-кола, а ако ви се залепи мастика, се што ви треба е лед.Корисни трикови кои го прават животот полесен.   Love this 😍 Follow:  @diy.learning ❤️ Sigman:  @diy.learning ❤️ By: 5 min crafts 👏👏 Like and tag […]

Tips & Tricks, Видео

Стави чепкалки во компирот па го стави во микро – резултатот е ова

Со само неколку секунди може да испечете компир во микро. Се што ви треба се чепкалки.Во продолжение и други корисни животни трикови:   Follow me @diy.amazingg for more videos  By 5 minutes crafts A post shared by @diy.amazingg on Feb 25, 2017 at 5:21am PST Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Се […]

Tips & Tricks, Видео

НАПРАВЕТЕ САМИ: Трикови за кујната кои го олеснуваат животот

Овие трикови ќе ви го направат животот полесен.Кујната и домот ќе изгледаат одлично, а вие ќе си ја свршите работата побрзо. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Tips & Tricks, Видео

Ја исече јаболката па стави чепкалки – доби нешто совршено

Со неколку јаболка и чепкалки направете супер декорации во кујната.Сите ќе ви завидуваат.   Amazing  By @tipbuzzfood A post shared by @diy.amazingg on Mar 3, 2017 at 5:18pm PST Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Вака најлесно ќе сварите и излупите јајца

Сите сакаме варени јајца, но проблемот со нив е како да се сварат без да пукнат и како да се излупат убаво.Ова е супер корисен трик:   Follow me @diy.amazingg for more videos  By @buzzfeedtasty A post shared by @diy.amazingg on Mar 4, 2017 at 3:25pm PST Прочитај поврзани Gotvi.mk […]

Tips & Tricks

Фрлете ја оваа природна “бомба” во кујната – плочките ќе блескаат

Ова природно средство за чистење ќе ви помогне еднаш засекогаш да се решите од нечистотијата помеѓу плочките во кујната. Најдобро е да се користат природни средства, па затоа ви го препорачуваме ова средство кое може да си го направите во кујната. Ви требаат пет литри вода, половина ќесе сода бикарбона […]

Tips & Tricks

Девојки го имате во кујната: Со една состојка ќе имате цврсти гради

Сите жени сакаат цврсти и дигнати гради, а само една состојка од кујната ќе им го овозможи тоа.Тоа е маслиновото масло кое е многу здраво и има голема примена. Се што треба да правите е да ставите малку масло на дланките, да триете додека не се загрее и да ги […]

Tips & Tricks, Видео

Ќе уживаат и млади и стари: Стави чоколадо во шише па го доби ова

И за малди и за стари. Супер трикови со тесто, со кока кола и бонбони.Вреди да се погледне. Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт кој […]

Tips & Tricks

Јадете, а слабејте: Трикови за топење килограми без мака

Ако сакате да јадете, а да слабеете, се што треба е да внимавате на овие трикови.Јадете храна со влакна, тие помагаат да се чувствувате сити, а помагаат и за слабеење. Јадете овошје, зеленчук, грав, житарки. Исто така, јадете чили пиперчиња. Вежбајте за полесно слабеење. Повеќе на Готви.мк: Таљатели со зеленчук […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО:  Ставете сода бикарбона во јајцата кои ги варите – резултатот неверојатен

Јајцата стари меѓу 7 и 10 дена се идеални за варење, и најлесно е да се излупат, а при тоа не се кршат.Ако сакате да избегнете кршење на јајцата, тогаш во водата ставајте сода бикарбона додека ги варите. Повеќе на Готви.мк: Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт […]