Tag: трик

Tips & Tricks

Ќе бидат меки, совршено сварени и вкусни – вистински мерки за подготовка на тестенини

Постојат мерки според кои ќе сварите совршени тестенини, кои нема да се лепат, ќе имаат супер вкус и нема да бидат недоварени. Мерките се – литар вода со 10 грама сол на 100 грама тестенини. Пробајте, ќе имате совршено јадење. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, […]

Tips & Tricks

Трик „минута помалку” – вака ќе зготвите совршени тестенини

Постојат трикови за подготовка на тестенини, кои многу ќе ви помогнат за да не бидат преварени и да не се распаднат. Оставете ги во вода минута помалку отколку што е потребно, бидејќи додека стојат во водата, додека да се исцедат и спремат, дополнително ќе набабрат. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Tips & Tricks

Нема веќе нервози: Ова ги вади и најтврдокорните дамки од чоколадо

Дамките од чоколадо брзо и лесно можат да се тргнат од облеката, без нервози. Ставете пола со пола глицерин и јајце. Премачкајте ја дамката и по половина час, изгребете и исперете. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер […]

Tips & Tricks

Никогаш не го пијте ова кога сте жедни – има спротивен ефект

Кога сте жедни никако не пијте го ова. Енергетските пијалоци воопшто нема да ви ја изгасат жедта, туку напротив ќе ја активираат потоа повеќе.Тие само внесуваат јаглехидрати плус, калории и шеќери.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната […]

Tips & Tricks

Вака косата нема брзо да ви се масти – само влезете во кујната

Ако имате и вие коса која брзо се масти, решението за вас е верувале или не доматот.Доматот е здрав и вкусен, помага за многу проблеми, а се користи и во служба на убавината. Земете лажица доматно пире и нанесете на темето, па убаво втријте. По 10 минути измијте ја косата […]

Meat

Секое месо се пече и спрема различно – вака ќе го имате најсочното

Ако сакате совршено пржено месо треба да ги знаете овие трикови. Пилешкото и мисиркино месо се печат 7-8 минути на умерен оган.Се вртат за рамномерно да се испечат. Свинското се пржи 10-11 минути, , како и говедското. Потребни се 10 минути за телешкото месо. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: […]

Tips & Tricks

Ставете лимон во рерната и вклучете ја – трик кој многу ќе ви користи

Ако сакате свежина во домот, се што ви треба е мал трик. Ставете 2-3 лимони во рерна, пресечете ги, и вратата оставете ја отворена од рерната. Утрото затворете ја вратата, па вклучете ја рерната само неколку минути. Потоа, повторно отворете ја. Домот ќе мириса како оаза и ќе биде свеж. […]

Tips & Tricks

Никогаш не го правете ова со месото и морската храна – се размножуваат бактерии

Ако правите месо, треба да знаете еден важен момент. Секогаш готовото и неподготвеното месо се чуваат во различни чинии. Причината е тоа што бактериите од сировото месо можат да прејдат на зготвеното. Истото важи и за морска храна. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со […]

Tips & Tricks

За највкусни колачи за празниците: Трик со кој секогаш ќе бидат меки

Кога правите тесто за колачи, има едно важно правило, кое особено ќе ви користи за периодот на празниците. Кога додавате во смесата брашно, мешањето сведете го на минимум. Премногу мешање ќе го направи тестото тврдо, а тоа треба да е меко.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – […]

Tips & Tricks

Вака палачинките веќе нема да бидат жилави – направете ги најмеките со еден трик

Постои трик за палачинките никогаш повеќе да не ви бидат жилави.Направете ја смесата како и вообичаено, а направете една измена. Белките одвојте ги од жолчките и ставете ги жолчките, а белките на страна. Се меша се, па се прави снег од белките и се додаваат на крај. Вака смесата ќе […]