Tag: торта

Десерти

БОГАТ И КРЕМАСТ ВКУС: Рецепт за свилена торта

Многу богат и кремаст вкус кој ќе ве освои при првиот залак… Уживајте во богатиот вкус! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Повеќе

Оваа торта стана хит на Инстаграм – погледнете го ова волшебство

Погледнете ја оваа уметност од торта која стана хит на Инстаграм. Ако немате идеја за декорација, ова е решението. Beautiful!!😊😊 follow me @foodvideo.s for more! – – – #food #foods #foodcravings #foodshare #foodstagram #foodsg #foodpornshare #foodvideo #foodvideos #foodporn #foodgasm #foodhunt #foodhunter #foodgram #yum #yummy #yumm #eat #donut #fave #love #diy […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Делува како обичен колач но кога го пресекоа… – ќе се изненадите

Делува како обичен чоколаден колач, но внатре се крие големо изненадување. Овој колач во внатрешноста има виножито од бои, а што е најважно има и одличен вкус.На средината се наоѓа срце кое го освои Интернетот.   Повеќе десерти на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Видео, Десерти

ОВАА ТОРТА СТАНА ХИТ: Од надвор фантастична, а од внатре… (ВИДЕО)

Сме виделе секакви торти, но се чини дека оваа шарена торта го зазема  првото место! Самиот изглед на тортата е фантастичен, а бидете сигурни дека децата ќе се радуваат кога ќе видат што има во внатрешноста… Погледнете во што е финтата и како да ја направите: Повеќе поврзани вести на […]

Tips & Tricks, Видео

Изгледа како сосема обична торта, но неколку моменти подоцна… ФАНТАСТИЧНО!

Дека интернетот е преполн со неверојатни работи, доказ е и оваа снимка. Ова видео ќе ве фасцинира! Елиса е дизајнер, учител, автор и советник, но својот живот најмногу го посветила на создавање највкусни и најубави торти. Погледнете каква торта направила за роденденот на својот татко: Повеќе поврзани вести на Готви.мк: […]

Десерти, Предјадења

Торта со јаболка – Рецептот кој стана вистински хит на Твитер

@LovelySquirrel_ и @Bitch_Switch приготвиле многу вкусна торта со јаболка, Брзо, едноставно и многу вкусно. Погледнете како и изгледа и кој е рецептот кој стана вистинск Твитер хит: Сo @Bitch_Switch прaвевме тoртa сo јaбoлкo 😁 👑 pic.twitter.com/XchRjjkLa9 — Squirrel (@LovelySquirrel_) October 9, 2016 На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова […]

Видео, Десерти

Еве како да направите омбре торта! (ВИДЕО)

Иако можеби мислите дека не сте вешта домаќинка, и тоа како можете да се впуштите во оваа авантура… Омбре техниката е многу популарен метод за украсување свадбени, но и роденденски торти. Ефектот на сенчање може да се изведе и на фондан, и на шлаг. Дури може да се работи и […]

Десерти

ВИДЕО: Забавата може да почне – торта со омилениот лик на сите генерации

Ликот кој го познаваат сите генерации и уживаат во него е дефинитивно Мики Маус. Ако имате детски роденден, знаете колку е стресно целото планирање, за вашето детенце да биде среќно и задоволно. Затоа, погледнете го ова видео и изненадете го со торта во облик на Мики Маус.https://www.youtube.com/watch?v=WoRv93ptJmk Повеќе поврзани вести […]

Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Чоколадно кафе задоволство – лесно се прави, полесно се јаде

Направете вкусен десерт од кој нема насит. Ако ви се јаде благо, но не ви текнува што да подготвите, тогаш овој десерт е совршен за вас.Намирниците и начинот на подготовка се прикажани во видеото: Повеќе десерти на Готви.мк: Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и […]

Забава

ФОТО: Ќе ви застане здивот од тортата која Николија ја доби за бебето

Николија Јовановиќ вчера со ќерката Реа го напушти породилиштето. По неа дојде свршеникот Реља Поповиќ, кој ја зема по што заедно си заминаа со насмевки на лицето. Николија доби прекрасна и огромна торта, најверојатно од мајка си, која не се појави кога Николија си заминуваше од болница. Повеќе вести на […]