Tag: торта

Видео, Десерти

Како да направите торта во облик на ружа (ВИДЕО)

Популарната влогерка Ванеса, која го води Јутјуб каналот „Cake Style“ со своите креации редовно импресионира милиони гледачи! Ниту ова видео не е исклучок! Таа направила торта во облик на ружа која е навистина фасцинантна и веруваме дека ќе ви се допадне. Иако на прв поглед изгледа како невозможна мисија, оваа […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Десерт на годината: „Банана сплит” торта

Банана сплит е совршен десерт, а овој пат можете да направите ваква торта која е фантазија! Ви требаат неколку состојки, путер, орео, бисквити, шлаг, крем, банани, млеко и чоколадо, за совршенство во кујната. Подготовката погледнете ја во следното видео. Повеќе на Готви.мк: ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: […]

Главни јадења

СОЛЕН ДЕЛИКАТЕС: Палента торта

Направете вкусна торта од палента со здрави намирници, која ќе ве врати во детството. Повеќе на Готви.мк: Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага […]

Забава

Вино и уникатна торта – романтичниот Јоксимовиќ прослави годишнина од брак

Познатиот актер и водител Саша Јоксимовиќ, ја изненади својата сопруга за годишнината од бракот. Тој организирал интимна атмосфера, донел торта, а на неа ставил бројка за годишнината – осум која е симболот на нивната љубов. Таа ја дувнала свеќичката и наздравиле со вино. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: […]

Десерти

Сахер торта по оригинален рецепт – Направете вистинско слатко уживање

Ново совршенство од рецепт кое ни го испраќа Александра Стојановска Бизевска. Направете сахер торта од вашата кујна по рецептот на врвните виенски мајстори. Погледнете и прочитајте како: Фото галерија од подготовката на сахер тортата: Прочитај повеќе рецепти за десерти на Gotvi.mk: Македонска традиционална алва – Маестрален, а лесен рецепт Вакво […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Оваа пирамида торта е фантастична – ќе се шокирате од внатрешноста

Оваа пирамида торта изгледа фантастично, но ќе останете без текст кога ќе ја видите нејзината внатрешност.Жената од снимката ќе ви покаже како да направите незаборавна торта за дечињата. Повеќе вести на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе […]

Десерти

Торта “Лејди Ди”: Задоволство кое не се пече

Направете вкусна торта која носи необично име, Лејди Ди. Ви треба малку труд, а најдобро од се е што нема стоење до шпорет. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Десерти

Нека не ве лаже името: Торта “Руска салата”

Оваа торта е неверојатно вкусна, а нејзиното име е неверојатно невообичаен. Се вика Руска салата, но е блага и убава и никој не може да и одолее. Повеќе десерти на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Нема стоење до шпорет – овој десерт е „без коментар”

Оваа торта многу лесно и брзо се прави и не се пече. Ако сакате брз и лесен десерт, ова е решението за вас.Состојките и начинот на подготовка погледнете ги во видеото: Повеќе вести на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт […]

Забава

ФОТО: Вака славеше роденден Лепа Брена

Во домашна атмосфера со своите најсакани, Лепа Брена, музичката дива го прослави 56. роденден. Таа со чаша шампањ во раката, капа на главата и широка насмевка, ги дувна свеќичките и си замисли желба.Мора да признаеме пејачката изгледа одлично за годините. Повеќе вести на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско […]