Tag: торта

Tips & Tricks, Видео

Изгледа како сосема обична торта, но неколку моменти подоцна… ФАНТАСТИЧНО!

Дека интернетот е преполн со неверојатни работи, доказ е и оваа снимка. Ова видео ќе ве фасцинира! Елиса е дизајнер, учител, автор и советник, но својот живот најмногу го посветила на создавање највкусни и најубави торти. Погледнете каква торта направила за роденденот на својот татко: Повеќе поврзани вести на Готви.мк: […]

Десерти, Предјадења

Торта со јаболка – Рецептот кој стана вистински хит на Твитер

@LovelySquirrel_ и @Bitch_Switch приготвиле многу вкусна торта со јаболка, Брзо, едноставно и многу вкусно. Погледнете како и изгледа и кој е рецептот кој стана вистинск Твитер хит: Сo @Bitch_Switch прaвевме тoртa сo јaбoлкo 😁 👑 pic.twitter.com/XchRjjkLa9 — Squirrel (@LovelySquirrel_) October 9, 2016 На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова […]

Видео, Десерти

Еве како да направите омбре торта! (ВИДЕО)

Иако можеби мислите дека не сте вешта домаќинка, и тоа како можете да се впуштите во оваа авантура… Омбре техниката е многу популарен метод за украсување свадбени, но и роденденски торти. Ефектот на сенчање може да се изведе и на фондан, и на шлаг. Дури може да се работи и […]

Десерти

ВИДЕО: Забавата може да почне – торта со омилениот лик на сите генерации

Ликот кој го познаваат сите генерации и уживаат во него е дефинитивно Мики Маус. Ако имате детски роденден, знаете колку е стресно целото планирање, за вашето детенце да биде среќно и задоволно. Затоа, погледнете го ова видео и изненадете го со торта во облик на Мики Маус.https://www.youtube.com/watch?v=WoRv93ptJmk Повеќе поврзани вести […]

Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Чоколадно кафе задоволство – лесно се прави, полесно се јаде

Направете вкусен десерт од кој нема насит. Ако ви се јаде благо, но не ви текнува што да подготвите, тогаш овој десерт е совршен за вас.Намирниците и начинот на подготовка се прикажани во видеото: Повеќе десерти на Готви.мк: Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и […]

Забава

ФОТО: Ќе ви застане здивот од тортата која Николија ја доби за бебето

Николија Јовановиќ вчера со ќерката Реа го напушти породилиштето. По неа дојде свршеникот Реља Поповиќ, кој ја зема по што заедно си заминаа со насмевки на лицето. Николија доби прекрасна и огромна торта, најверојатно од мајка си, која не се појави кога Николија си заминуваше од болница. Повеќе вести на […]

Десерти

Кремаста торта со пишкоти готова за 10 минути!

Се прави за само 10 минути, а вкусот е фантастичен… Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Видео, Десерти

Чоколадна сладолед торта! Постои ли нешто подобро?

Доколку сте љубител на чоколадо, овој десерт е измислен за вас! Состојки: Начинот на подготовка погледнете го во видеото: Повеќе вести на Готви.мк Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Забава

ВИДЕО: Никој не проба од тортата на свадба – и ова се случува

На свадба сите девојки го чекаат бидермаерот, а сите гости ја чекаат свадбената торта. Сепак, во свадбите од ова видео нешто тргна на лошо, па никој не проба од тортата.https://www.youtube.com/watch?v=CijrjHRL-Eo Повеќе вести на Готви.мк: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори ВИДЕО: Цеца повторно во […]

Забава

ФОТО: Наташа Беквалац слави роденден – погледнете ја тортата

Наташа Беквалац денеска слави роденден. Таа се пофали на социјалните мрежи како прославува и во што ужива. Изгледа примамливо и вкусно. Повеќе вести на Готви.мк: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија […]