Tag: торта

Десерти

НЕМА ПЕЧЕЊЕ, ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Торта со крем банани

По постот сите сакаме да направиме оброци и десерти кои се многу вкусни. Ако сакате да го израдувате семејството со десерт, а секако да не потрошите многу време на нозе во кујната, ви нудиме чоколадна торта готова за 15 минути. Вкусот е одличен. Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Десерти

Домашно тоблероне

Направете неодолив десерт кој потсеќа на оригинално тоблероне чоколадо… Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар […]

Видео, Десерти

Жербо торта со лешници (ВИДЕО)

Жербо тортата е вистински специјалитет. Ви предлагаме рецепт на Милица Михаиловиќ за претстојните Божикни празници. Погледнете како да ја направите: Целиот рецепт можете да го прочитате ТУКА или да го погледнете во следното видео: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Новогодишна торта за десетка – имајте вкусни празници

Новогодишно, креативно, вкусно и забавно. Разбудете ја вашата креативност во веселиот предпразничен период и за празниците направете совршено декорирана торта во форма на елка.Малку труд, малку време и намирници за совршени празници со најмилите.   Повеќе на Готви.мк: Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Новогодишна рижото торта – солен деликатес

Направете солен новогодишен деликатес со ориз, јајца и зеленчук.Постапката е покажана во видеото:     THIS IS A MUST WATCH!!! 🌟❤️ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow ➡ @lnstafood for Food! 🎂 #InstaFood to be Featured 🍮 Like 10 of our Posts for Follow 🍔 Tag a Friend to Share this ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #dinner#cooking#chef#recipe#resaurant#nutella#bakery#foodvideo#video#instafood#steak#food#restaurant#eating#foodie#foodporn#steak#meat#hamburger#flesh#luxury#delicious#lifestyle#snack#yummy#tasty#cook#chocolate#mozerella A […]

Видео, Десерти

Торта од палачинки и нутела – совршено вкусно

Направи палачинки, стави нутела, банани, овошје и топено чоколадо.Оваа торта ги руши сите граници.     ❤️Sit Down Check Amazing 15 Second Videos🔛 LIKE❣Follow @foodvideodiy TAG Who Would love that✌🏼️ 🎥 #ideia #cake #tutorial #diy #diyvideos #donuts #dessert #DESSERTGASM #chocolate #nutella #nutrition #mel #favorite #bolo #cakelover #love #emoji #delicious #love […]

Десерти

Еден од најубавите десерти може да се најде на вашата трпеза: Белградска торта со бадеми

Со најубавата декорација, оваа популарна белградска торта со бадеми ќе стане вистински хит во вашиот топол дом… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: […]

Видео, Десерти

Фантастична посна торта со банани (ВИДЕО)

Вкусен, лесен и кремаст десерт… Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден […]

Видео, Десерти

ВИДЕО СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Новогодишна торта по која полуде регионот

Новогодишна торта по која полуде цел регион. Чоколаден мус, снег од белки и неверојатно задоволство.Погледнете ја подготовката. Ќе ви дојде супер за празниците. Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколадото се разлева од сите страни – торта од палачинки “фантазија”

Неколку палачинки, крем и добивате магија.Направете ја највкусната торта од највкусниот десерт.     Chocolate 😍 . Tag your friends ❤️ and Follow me : @foodtips__ ❤ @foodtips__ ❤ . . . . . 🍴#food #foodporn #yum #instafood #yummy #amazing #instagood #photooftheday #sweet #dinner #lunch #breakfast #fresh #tasty #delish #delicious […]