Tag: торта

Забава

ВИДЕО: Никој не проба од тортата на свадба – и ова се случува

На свадба сите девојки го чекаат бидермаерот, а сите гости ја чекаат свадбената торта. Сепак, во свадбите од ова видео нешто тргна на лошо, па никој не проба од тортата.https://www.youtube.com/watch?v=CijrjHRL-Eo Повеќе вести на Готви.мк: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори ВИДЕО: Цеца повторно во […]

Забава

ФОТО: Наташа Беквалац слави роденден – погледнете ја тортата

Наташа Беквалац денеска слави роденден. Таа се пофали на социјалните мрежи како прославува и во што ужива. Изгледа примамливо и вкусно. Повеќе вести на Готви.мк: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија […]

Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Торта во облик на чоколадо

Вкусна, чоколадна и префинета торта со облик на чоколадо. Изгледа како да е излезена од врвните слаткарници, а се прави многу лесно и едноставно.Ќе уживате во овој вкус. Сè што ви е потребно и начинот на подготовка, погледнете ги во следното видео. Повеќе рецепти на Готви.мк: Десерт готов за 20 […]

Десерти

Брзо егзотично уживање: Ананас торта

Направете вкусна егзотична торта со ананас која ќе ги воодушеви сите со својот вкус. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Десерти

Брза плазма торта

Подгответе го овој вкусен десерт – нема да згрешите! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Магија во домот – најубавите декорации на торти направени некогаш

Правењето торти и слатки не е само способност во кујната, туку е цела уметност. Да се украси, да се декорира и се да биде вкусно е навистина тешка работа за која треба многу креативност и бујна имагинација. Погледнете ги најдобрите декорации на торти и благи за 2016 година. Ќе се […]

Забава

ВИДЕО: Направија вкусна роденденска торта ама…

Ова видео ќе ве насмее до солзи. Овие супер роденденски торти за кои биле потребни голема желба, планирање и труд, беа уништени за миг. Овие родендени вечно ќе се паметат. Погледнете во следното видео: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има […]

Десерти

Домаќинките „збеснаа” по оваа торта: Се прави за пет минути!

Сите домаќинки постојано пронаоѓаат нови рецепти и се трудат да направат вкусни јадења, но најчесто немаат време. Кога ќе се најават гости, потребно е нешто што е брзо, евтино и вкусно. Затоа, ние ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути. Повеќе десерти […]

Десерти, Повеќе

ФОТО: Моника Белучи ја покажа својата омилена торта

Италијанска грациозност, светска убавина. Актерката Моника Белучи остава без здив и на 51 година. Но, како изгледа нејзината омилена торта – погледнете ја нејзината фотографија на Инстаграм: Cake for everyone! 🇮🇹☀️🇮🇹 A photo posted by Monica Bellucci (@monicabellucci) on Sep 29, 2015 at 10:54pm PDT Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Моника […]

Tips & Tricks, Десерти

ВИДЕО: Тежок, ама неверојатен рецепт – Лубеница торта која ќе ги освои сите

Убаво декорирана торта за летото со совршен вкус. Во следното видео погледнете како да направите торта од лубеница, која има неверојатен вкус. Верувајте, сите ќе ви завидуваат. Деталите погледнете ги во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Ќе ви годи летово: Сладолед со […]