Tag: торта

Десерти

Домаќинките „збеснаа” по оваа торта: Се прави за пет минути!

Сите домаќинки постојано пронаоѓаат нови рецепти и се трудат да направат вкусни јадења, но најчесто немаат време. Кога ќе се најават гости, потребно е нешто што е брзо, евтино и вкусно. Затоа, ние ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути. Повеќе десерти […]

Десерти, Повеќе

ФОТО: Моника Белучи ја покажа својата омилена торта

Италијанска грациозност, светска убавина. Актерката Моника Белучи остава без здив и на 51 година. Но, како изгледа нејзината омилена торта – погледнете ја нејзината фотографија на Инстаграм: Cake for everyone! 🇮🇹☀️🇮🇹 A photo posted by Monica Bellucci (@monicabellucci) on Sep 29, 2015 at 10:54pm PDT Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Моника […]

Tips & Tricks, Десерти

ВИДЕО: Тежок, ама неверојатен рецепт – Лубеница торта која ќе ги освои сите

Убаво декорирана торта за летото со совршен вкус. Во следното видео погледнете како да направите торта од лубеница, која има неверојатен вкус. Верувајте, сите ќе ви завидуваат. Деталите погледнете ги во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Ќе ви годи летово: Сладолед со […]

Видео

ВИДЕО: Ако имате пријател кој игра Покемон, ова е рецептот за вас

Сите знаеме дека Покемон е манијата која го збудале светот. Луѓето одат по улици и масовно ја играат играта. Па, доколку имате некој таков роднина или пријател, може да го задевате со супер вкусна торта направена по оваа игра. Погледнете го видеото што следи: ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – […]

Десерти

ВИДЕО: Чоколадно уживање – Огромна „кит кет” торта

За сите љубители на благо, ова е совршен рецепт. Со неколку намирници од кујната направете вкусна и голема кит-кет торта, од која сите ќе ви бараат рецепт. Повеќе рецепти на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за […]

Десерти

ВИДЕО: Немате идеја што да подарите за роденден? – подарок кој не се заборава

Направете супер шарен и вкусен подарок кој ќе ги трогне и израдува вашите најблиски за нивниот роденден. Ако имате роденден на дете, ова е полн погодок. Се што треба е да го погледнете видеото за да направите вкусна торта со бонбончиња.https://www.youtube.com/watch?v=QPO6OTXLa6s Прочитајте повеќе Готви.мк рецепти: Ќе ве врати во детството: […]

Десерти

Банани, бисквити и шлаг – лесна торта без стоење до шпорет

Направете лесна торта за која ви се потребни само неколку минути за подготовка. Нема стоење до шпорет на горештините, се што ви треба се само неколку минути од вашето време за уживање. Повеќе рецепти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 […]

Десерти

Метеролозите предвидуваат пекол: Разладете се со сладолед торта

Оваа торта е идеална за разладување за време на горештините летниов период. И вкусно и лесно и брзо. Во продолжение погледнете што ви треба: Повеќе вести на Готви.мк Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Оваа торта нема име, но ќе ве остави без здив!

Оваа торта не се пече, брзо и лесно се прави и нема име, но верувајте вкусот и е одличен. Во следното видео видете што треба да правите за прекрасен специјалитет во кујната. Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и […]

Десерти

Голема овошна торта без печење – задоволство за 10 минути

Ананас, киви, портокал, банани, цреши…не е важно што ќе одберете како овошје. Изборот е ваш, тортата ќе биде готова за 10 минути. Повеќе десерти на Готви.мк ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите […]