Tag: торта

Десерти

Брзо егзотично уживање: Ананас торта

Направете вкусна егзотична торта со ананас која ќе ги воодушеви сите со својот вкус. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Десерти

Брза плазма торта

Подгответе го овој вкусен десерт – нема да згрешите! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Магија во домот – најубавите декорации на торти направени некогаш

Правењето торти и слатки не е само способност во кујната, туку е цела уметност. Да се украси, да се декорира и се да биде вкусно е навистина тешка работа за која треба многу креативност и бујна имагинација. Погледнете ги најдобрите декорации на торти и благи за 2016 година. Ќе се […]

Забава

ВИДЕО: Направија вкусна роденденска торта ама…

Ова видео ќе ве насмее до солзи. Овие супер роденденски торти за кои биле потребни голема желба, планирање и труд, беа уништени за миг. Овие родендени вечно ќе се паметат. Погледнете во следното видео: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има […]

Десерти

Домаќинките „збеснаа” по оваа торта: Се прави за пет минути!

Сите домаќинки постојано пронаоѓаат нови рецепти и се трудат да направат вкусни јадења, но најчесто немаат време. Кога ќе се најават гости, потребно е нешто што е брзо, евтино и вкусно. Затоа, ние ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути. Повеќе десерти […]

Десерти, Повеќе

ФОТО: Моника Белучи ја покажа својата омилена торта

Италијанска грациозност, светска убавина. Актерката Моника Белучи остава без здив и на 51 година. Но, како изгледа нејзината омилена торта – погледнете ја нејзината фотографија на Инстаграм: Cake for everyone! 🇮🇹☀️🇮🇹 A photo posted by Monica Bellucci (@monicabellucci) on Sep 29, 2015 at 10:54pm PDT Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Моника […]

Tips & Tricks, Десерти

ВИДЕО: Тежок, ама неверојатен рецепт – Лубеница торта која ќе ги освои сите

Убаво декорирана торта за летото со совршен вкус. Во следното видео погледнете како да направите торта од лубеница, која има неверојатен вкус. Верувајте, сите ќе ви завидуваат. Деталите погледнете ги во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Ќе ви годи летово: Сладолед со […]

Видео

ВИДЕО: Ако имате пријател кој игра Покемон, ова е рецептот за вас

Сите знаеме дека Покемон е манијата која го збудале светот. Луѓето одат по улици и масовно ја играат играта. Па, доколку имате некој таков роднина или пријател, може да го задевате со супер вкусна торта направена по оваа игра. Погледнете го видеото што следи: ВИДЕО: Човековата глупост нема граници – […]

Десерти

ВИДЕО: Чоколадно уживање – Огромна „кит кет” торта

За сите љубители на благо, ова е совршен рецепт. Со неколку намирници од кујната направете вкусна и голема кит-кет торта, од која сите ќе ви бараат рецепт. Повеќе рецепти на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за […]

Десерти

ВИДЕО: Немате идеја што да подарите за роденден? – подарок кој не се заборава

Направете супер шарен и вкусен подарок кој ќе ги трогне и израдува вашите најблиски за нивниот роденден. Ако имате роденден на дете, ова е полн погодок. Се што треба е да го погледнете видеото за да направите вкусна торта со бонбончиња.https://www.youtube.com/watch?v=QPO6OTXLa6s Прочитајте повеќе Готви.мк рецепти: Ќе ве врати во детството: […]