Tag: торта

Видео, Десерти

Готова за помалку од 30 минути: Шарлота торта без печење

Направете вкусна и брза шарлота торта без печење.Ова е рецептот:   Ова е видео рецептот: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Сладолед торта за 15 минути Бели ледени коцки со банана Повкусно од парена торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]

Видео, Десерти

Сладолед торта за 15 минути: „Мрзелива жена”, брзо и без печење

Направете сладолед торта за 15 минути. Вкусен и лесен колач со богата смеса.Ова е рецептот:       Ова е деталната подготовка: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Бели ледени коцки со банана Повкусно од парена торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ […]

Десерти

Повкусно од парена торта: Евтин колач со шербет и кокос

Направете вкусна торта од која застанува здивот.Брз и лесен рецепт. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Десерти

Слатки залаци: Торта со путер од кикирики

Необична торта со вкус на кикирики… Послужете и уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме […]

Десерти

Сочна торта од чоколадо и бадеми: Лесно се прави, тешко се заборава

Совршен десерт ако сакате нешто едноставно и брзо… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Десерти

Розен торта со чоколаден фил

За свечената трпеза ви препорачуваме уште една торта. Овој пат познатата розен торта со чоколаден фил по рецепт на Сања. Уживајте во овој чоколаден вкус 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Десерти

Брза торта за 15 минути без печење – Лесен и кремав вкус

Брза торта за 15 минути, идеална за времето кое веќе е топло и пријатно.Лесна и вкусна, нема мака со неа. Ова е рецептот, за вашите најмили или за гости:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Десерти

Наједноставната торта со неодоливо бело чоколадо

Подгответе торта на малку поинаков начин. Вкусот е фантастичен, а се прави за миг! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Десерти

Шербет торта со многу чоколадо – од една смеса две кори

Направете вкусна чоколадна торта со шербет која се топи во уста.Незаборавно доживување, ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Десерти

„Торта Париз” – изненадување за сите гости на Велигден

Направете вкусна торта за Велигденската трпеза.Торта Париз која има совршен вкус и сите ќе побараат репете.       Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]