Tag: торта

Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: “Чоко-моко” торта

Вкусно, чоколадно, совршено. Направете торта “чоко-моко”. Превкусно е, а и веднаш се јаде.Ова е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки […]

Видео, Десерти

Чоколадна торта со бисквити – изгледа прекрасно, а вкусот е фантастичен!

Ако се двоумите што да подготвите за десерт, еве одлична идеја за брза и вкусна чоколадна торта со бисквити. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]

Видео, Десерти

Торта “Мрзелива жена”

Името и е мрзелива домаќинка, има одличен изглед и вкус.Направете торта за сите сетила, еве и како:  Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен […]

Видео, Десерти

ХИТ СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Го изгоре шлагот на тортата, доби нешто НЕВЕРОЈАТНО ДОБРО

Ако сакате деликатеси и да експериментирате во кујната, овој супер креативен и вкусен десерт споделен на страната на Тејсти е за вас. Направи торта со шлаг, па го изгоре и така доби поголем деликатес . Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Верувајте ова е торта! – ќе се шокирате

Изгледа како коктел во кокос, а всушност е торта. Ова е задоволство кое совршено ќе ви дојде ова лето. Еве како да го направите овој врвен деликатес. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како […]

Видео, Десерти

ФАНТАЗИЈА-ТОРТА: Ќе ја сонувате откако ќе ја пробате

Вкусна торта која брзо и лесно се прави, вкусни намирници, одличен изглед.Направете совршена торта за вас и најмилите, за изненадни гости и за секоја посебна прилика.     ⏩ @diplydelicious – A post shared by @cikolata__ruyasi_ on Mar 24, 2017 at 10:10pm PDT Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи […]

Видео, Деликатеси

ХИТ ВО РЕГИОНОТ: Солена торта од компир

Компирот не е само за да се јаде печен или пржен или пак варен, со него може да направите и солена деликатесна торта.       Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од […]

Видео, Десерти

КРЕМАСТО И ЕГЗОТИЧНО УЖИВАЊЕ: Рефрен торта

Рецепт за десерт во кој ќе уживате со сласт. Направете торта Рефрен која е егзотична, кремава и вкусна.Ова е се што ви е потребно и подготовката: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да […]

Видео, Деликатеси

САЛАТАТА Е ВКУСНА НО ОВА: Мимоза торта

Направете мимоза торта по рецептот за вкусната салата, со крекери кои совршено го надополнуваат вкусот. Ова е се што ви треба за деликатес:   Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО […]

Видео, Десерти

Милка чоколадна торта  

 Направете најубава Милка чоколадна торта. Кога самите чоколади се вкусни и хит, може да замислите каква торта е ова.Има одличен изглед и вкус. Ова е се што ви треба:   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]