Tag: торта

Видео, Десерти

НЕМА ПЕЧЕЊЕ: Леден колач готов за миг 

Стави орео и путер во блендер, направи пандишпан, направи крем и доби нешто супер вкусно и супер на изглед.Ова е подготовката:   I need this ASAP 📸:@twisted_food ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow 👉 @RESTAURANTEATING  Follow 👉 @RESTAURANTEATING ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 💡 Like 10 Posts & Follow 💡 Double Tap If You’d Eat This 💡 Turn […]

Десерти, Посно и веге

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Посна карамел торта

Посно и вкусно, направете карамел торта за најголемиот пост, Велигденскиот пост. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула  

Видео, Десерти

Егзотика на трпеза: Торта со ананас од конзерва

Направи крем, стави ананас од конзерва и доби супер вкусна торта. За пролетните денови кои следат, супер уживање, супер вкус и супер изглед. Pineapple Upside Down Cake! Wow! 🍰🍰🍍🍍 vc: @tiphero Love Food? Follow us: @foodyfetish❣️ Snapchat 👻: foodyfetish – Also follow: @diycreativez A post shared by @foodyfetish on Feb […]

Видео, Десерти

„Бинго торта”

Супер вкусна, лесна и брза Бинго торта по рецептот на Баба, за супер денови дома, и за специјални гости. Ова е се што ви треба, како и начинот на кој се подготвува:    Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Торта од газиран сок – ќе ја правите за секоја пригода

Ако не сте знаеле, торта може да се направи и од газиран сок и кекс. Видеото е објавено на каналот на Практична жена. Ова е што ви треба и начинот на подготовка: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо – […]

Десерти

Ова е најздравата чоколадна торта! (РЕЦЕПТ)

Покрај бројните намирници, има една која гарантира здравје и внес на многу малку калории. Идеално се комбинира со речиси сите јадења, па не е ни чудо што се наоѓа баш меѓу потребните состојки за оваа фит и здрава чоколадна торта. Станува збор за карфиол, а во тортата нема ни да […]

Десерти

БЕЛА КРАЛИЦА: Колач над колачите, незаборавен вкус!

Ново и свежо, а се прави толку едноставно… Послужете и уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посна торта без печење – совршенство без мака

Направете супер деликатес за посниот период, торта без печење и без многу готвење.Малку состојки и малку труд, еве што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Десерти

БРЗО И ЛЕСНО: Банана торта готова за 20 минути!

Едноставна торта чиј вкус го обожаваат сите генерации. Се прави за 20 минути, а се јаде уште побрзо! Послужете и уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Со грозје против брчки Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци […]

Десерти

ЧУДО ТОРТА ЗА ЧУДЕСНИ МОМЕНТИ: Неодолив спој на портокал и чоколадо!

Богатата кора со ореви, ароматизирана со лимон, одлично се сложува со слатко-киселкастиот фил од чоколадо и портокал… Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на […]