Tag: торта

Десерти

Плазма торта со газиран сок за 10 минути: Само матите и ладите

Направете брза и вкусна плазма торта со неколку состојки.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Брз чоколаден колач во шолја за двајца Колач за Велигден без печење Колач чудо кој ќе го обожавате Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ […]

Десерти

Посна капри торта без печење: 4х4 кремасти слоеви

Одлична комбинација од вкусови, може да се прави и кога не е пост, особено во текот на летните денови… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Uncategorized

Торта со бисквити, кокос и пудинг: Матите и редите, нема печење и мака

Лесна торта во која се само се меша, се реди, лади и јаде. Ќе ви користи и за летниот период кој доаѓа бидејќи не се пече.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Десерти

За Балканот ова е торта број 1: Едноставен рецепт, а резултатот фантазија

Направете вкусна торта по која полуде цел Балкан. Едноставно и лесно.Ова е рецептот:     Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и […]

Видео, Десерти

Овошна убавица: Кремаста торта без брашно, шеќер и печење

Израдувајте ги домашните со оваа преубава торта со неодолив вкус како сладолед! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Видео, Десерти

Шехерезада торта – нема повкусен десерт (Видео)

Пробајте ја оваа торта, нема да згрешите. Се прави едноставно, а вкусот е фантастичен! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Десерти

Чоколадна торта која морате да ја пробате: Совршена за моменти за уживање

Највкусната торта која сте ја пробале, еве и рецепт! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Торта „Чоколадна принцеза” – Чоколаден пандишпан, растопено чоколадо за глазура

Ќе ве воодушеви засекогаш, неверојатен вкус на торта богата со чоколадо.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Видео, Десерти

Феноменална торта со ореви по стар рецепт (Видео)

Подгответе неодолива троа со ореви по стар рецепт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посна торта со бисквити: Изгледа прекрасно, а вкусот е фантастичен

За подготовка на оваа торта потребни ви се најмногу 20 минути. Уживајте во брзата подготовка! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]