Tag: торта

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Што е повкусно од пица? – Торта од неа, прав деликатес

Исече кругови од тесто за пица, стави сос и кашкавал, па нареди кулен и ја повтори постапката додека има намирници.Ова е совршен пица деликатес-оваа торта ќе ви биде ново омилено јадење.       PIZZA CAKE… is all I need! 😮🍕🍕🍰🍰 vc: @leckerschmecker.me  Snapchat 👻: foodyfetish A video posted by […]

Видео, Десерти

НЕМА ПЕЧЕЊЕ: Брза чоколадна торта по која полуде секоја домаќинка

Бисквити, путер, крем,ванилин шеќер, ванила, нутела. Веднаш се знае дека ќе излезе деликатес.Мора да го пробате овој брз десерт кој не се пече.     DELUXE CHEESECAKE 💎 Cheesecake with milk chocolate coating and hazelnuts… 🍰 😺 A video posted by Chefclub UK (@chefclubuk) on Oct 24, 2016 at 4:41am […]

Десерти

Роберт Де Ниро дојде на Балканот и полуде по оваа торта – ова е рецептот

По рецептот на Габриела, првата гастро-блогерка во Босна, направете торта од која се воодушевил славниот холивудски актер Роберт Де Ниро.По крајот на „Сараево Филм фестивал 2016” тој остатоците од тортата ги понел на своето крстарење, а потоа го побарал рецептот. Од тогаш оаа торта го носи неговото име.   Повеќе […]

Десерти

Рецепт за кој сите зборуваат: Супер едноставна торта од банани и бисквити

Едноставна, превкусна и сјајна! Ви донесуваме рецепт за тортка за која сите зборуваат… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг […]

Десерти

НЕМА ПЕЧЕЊЕ, ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Торта со крем банани

По постот сите сакаме да направиме оброци и десерти кои се многу вкусни. Ако сакате да го израдувате семејството со десерт, а секако да не потрошите многу време на нозе во кујната, ви нудиме чоколадна торта готова за 15 минути. Вкусот е одличен. Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Десерти

Домашно тоблероне

Направете неодолив десерт кој потсеќа на оригинално тоблероне чоколадо… Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар […]

Видео, Десерти

Жербо торта со лешници (ВИДЕО)

Жербо тортата е вистински специјалитет. Ви предлагаме рецепт на Милица Михаиловиќ за претстојните Божикни празници. Погледнете како да ја направите: Целиот рецепт можете да го прочитате ТУКА или да го погледнете во следното видео: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Новогодишна торта за десетка – имајте вкусни празници

Новогодишно, креативно, вкусно и забавно. Разбудете ја вашата креативност во веселиот предпразничен период и за празниците направете совршено декорирана торта во форма на елка.Малку труд, малку време и намирници за совршени празници со најмилите.   Повеќе на Готви.мк: Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Новогодишна рижото торта – солен деликатес

Направете солен новогодишен деликатес со ориз, јајца и зеленчук.Постапката е покажана во видеото:     THIS IS A MUST WATCH!!! 🌟❤️ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Follow ➡ @lnstafood for Food! 🎂 #InstaFood to be Featured 🍮 Like 10 of our Posts for Follow 🍔 Tag a Friend to Share this ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #dinner#cooking#chef#recipe#resaurant#nutella#bakery#foodvideo#video#instafood#steak#food#restaurant#eating#foodie#foodporn#steak#meat#hamburger#flesh#luxury#delicious#lifestyle#snack#yummy#tasty#cook#chocolate#mozerella A […]

Видео, Десерти

Торта од палачинки и нутела – совршено вкусно

Направи палачинки, стави нутела, банани, овошје и топено чоколадо.Оваа торта ги руши сите граници.     ❤️Sit Down Check Amazing 15 Second Videos🔛 LIKE❣Follow @foodvideodiy TAG Who Would love that✌🏼️ 🎥 #ideia #cake #tutorial #diy #diyvideos #donuts #dessert #DESSERTGASM #chocolate #nutella #nutrition #mel #favorite #bolo #cakelover #love #emoji #delicious #love […]