Tag: топчиња

Предјадења

Турски мини погачи – 30 топчиња од една смеса

Вкусни погачи по турски рецепт, за појадок или вечера, како и мезе за работа. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек […]

Десерти, Посно и веге

Посни топчиња со лешник – се прават за миг, а имаат фантастичен вкус

Брзо се прават, а уште побрзо се јадат! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Десерти

Крцкави и кремасти: Фереро топчиња од само 4 состојки готови за 15 минути

Неодоливиот вкус на Нутела со топено чоколадо и лешници создава фантазија од вкусови… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Десерти

Само измешајте ги состојките и обликувајте топчиња: Ова е најбрзиот десерт од бисквити

Брзо и лесно направете неодоливи бомбици од бисквити… Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Десерти

Енергетски топчиња: Брзи колачиња од суво овошје

Кога ви треба енергија, само земете едно вакво колаче од суво овошје, сусам и кокосово масло. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Десерти

Брзо и вкусно: Чоколадни топчиња

Брзи и неодоливи чоколадни колачиња, вкусот ќе ве воодушеви! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Tips & Tricks

Ставете три топчиња од фолија во машината за алишта и вклучете ја – ќе се случи ова

Фолијата помага за многу кујнски трикови и ни ја олеснува работата, а помага и за вашата машина за алишта и алиштата. Имено, ви треба само топче направено од алиминиумска фолија, која ја има во секое домаќинство. Таа го намалува електрицитетот и го зголемува дејството на детергентот за алишта, па затоа […]

Десерти

Десерт готов за миг: Топчиња од 4 состојки

Ако сакате нешто слатко, а немате многу време за подготовка, еве идеален рецепт за ва! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Десерти, Посно и веге

Совршен посен колач: Чоколадни топчиња од кикирики и бадеми за љубителите на пресна храна

Вкусни чоколадни посни колачиња со овесни снегулки, кикирики и бадеми – не мора да се печат, а вкусот е фантастичен!   Послужете и уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Главни јадења, Предјадења

Бомбици од бело месо

Вкусни залаци од месо, одлични за предјадење… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]