Tag: тиквички

Главни јадења, Деликатеси

Брз ручек по работниот ден – Не одзема време, а многу е вкусен

Направете брз ручек за кратко време. Ако не го сметаме печењето, ви требаат само 15 минути. Набавете тиквички и почнете со подготовка: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Тиквички со посебен шмек Сос со тиквички Гибаница со тиквички Деликатесни запечени тиквички Поховани тиквички на пет начини Полнети тиквички со кисело млеко

Деликатеси, Предјадења

Тиквички со посебен шмек – Вакви сигурно не сте јаделе

Направете тиквички полнети со колбаси. Врвен деликатес за ручек или мезе. Еве ги состојките, како и начинот на подготовка: Совет: Тоа што ќе ви остане од издлабените тиквички можете да го употребите за подготовка на супа од тиквички. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сос со тиквички Гибаница со тиквички […]

Главни јадења, Деликатеси

Ќофтиња од тиквички и стар леб

Наместо да го фрлите стариот леб кој го имате дома, одете во маркет или на пазар, купете тиквичка и други состојки, па направете деликатес повкусен од месо. Ова е сè што ви е потребно за вкусното мезе или ручек: На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Поховани ќофтиња Најбрзи пилешки ќофтиња […]

Деликатеси

Не сте јаделе ваков сос – Се прави со тиквички, а оди со секое јадење

Направете нешто ново и вкусно. Сос со тиквички кој е идеален за секоја пригода и секое јадење. Со оглед на тоа дека е посен, супер е и за Божиќниот пост. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и […]

Главни јадења, Деликатеси

Ручек за 20 минути: Ништо полесно по напорниот работен ден

Ако имате малку време за готвење, ова е одличен рецепт за вас. Направете деликатесни тиквички, еве и како: Совет: По вкус можете да додадете пред печењето и малку сос од домати. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Тава со тиквички Топли тиквички полнети со шампињони Поховани тиквички на пет начини […]

Главни јадења, Деликатеси

Сте пробале разни деликатеси, но не и ова: Гибаница со пилешко и тиквички

Постојат многу рецепти за гибаница, но дали сте го пробале и овој? Омилениот вкус збогатете го со тиквички и пилешко. Еве го рецептот за ручекот за сите сетила: Уживајте 🙂 Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Оригинален рецепт за гибаница со сирење и кајмак Брза похована гибаница Гибаница од само три состојки […]

Главни јадења, Деликатеси

Тава со тиквички, прсти да излижете – Ручек за половина час

Направете вкусен, деликатесен и брз ручек, кој ќе рашири и неодолива арома. Ова е рецептот: Одлично одат во комбинација со чаша бело вино. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо Гурманско […]

Главни јадења

Тава деликатес: Запечени тиквички

Направете вкусен лесен ручек или прилог за некое јадење со тиквички. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: […]

Видео, Главни јадења

Топли тиквички полнети со шампињони – деликатес кој не дебелее

Направете вкусен и хроно ручек кој е лесен, нема да се чувствувате прејадено со него, вкусен е и ќе рашири неодолива арома. Направете тиквици со фил од шампињони. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Главни јадења, Препораки

Полнети тиквички со кисело млеко

Една од главните состојки на традиционалната македонска трпеза е токму киселото млеко. Ви предлагаме рецепт за полнети тиквички со кисело млеко. Еве како да ги приготвите: На здравје! Повеќе на Gotvi.mk: Пита со кисело млеко Домашни колачиња со парчиња чоколадо и путер Путер кифли – Рецепт кој ќе ве врати […]