Tag: тиквици

Салати

Вкусен прилог: Пасирани тиквици

Подгответе пасирани тиквици за прилог со главното јадење… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Лесен ручек готов за миг: Спанаќ со тиквици и лук

Со ова посно јадење можете да послужите компир, ориз или што и да посакате. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 […]

Главни јадења, Предјадења

Тиквици полнети со јајца и сирење

Вкусен рецепт за полнети тиквици… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Брзо и вкусно: Крцкави стапчиња од тиквици (Видео)

Вкусна и здрава ужина! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   View this post on Instagram   Htela sam ovo jelo da nazovem “Pomfrit od tikvica”, ali kapiram da bih Vas tek tada zbunila. Zdrava i ukusna grickalica… mada je meni svaka koja je […]

Видео, Главни јадења

Вкусна и сочна: Брза пита со тиквици и сирење

Вкусна и сочна пита со тиквици и сирење… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со […]

Главни јадења

Запечени тиквици во сочен прелив: Ќе сакате да ги правите секој ден

Искористете го крајот на сезоната за уште малку уживање во вкусните тиквици… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Главни јадења

Рендани тиквички со сирење – Брз ручек или прилог на трпеза

 Рендани тиквички со сирење кои имаат одличен вкус. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое […]

Главни јадења

Вкусни ќофтиња од пилешко месо и тиквици

Вкусни ќофтиња од пилешко – месо кое се топи во уста… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Видео, Главни јадења

Готови за 10 минути: Уштипци со јогурт, тиквици и сирење

Брзи, вкусни, неодоливи – уштипци со јогурт, тиквици и сирење кои ќе ве освојат! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Душкина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата […]

Главни јадења

Поховани тиквици со павлака

Доколку немате идеја за вкусен и брз ручек, ова е идеален рецепт за вас. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]