Tag: тиквици

Салати

Маринирани тиквици: Вкусна зимница за секоја прилика

Можат да се послужат како предјадење или додаток со главно јадење, одлично одат во секоја комбинација. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна […]

Видео, Главни јадења

Мусака со тиквици, моркови и месо (Видео)

Сочна и вкусна мусака, рецепт по кој често ќе ја правите! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења, Предјадења

Печени уштипци од тиквици: Совршен ручек за 100 денари, без пржење во длабоко масло

Оброк кој ќе ве засити и ќе ве воодушеви со вкусот! Од тиквици подгответе вкусни уштипци, а најдобро од сè е што за подготовка ќе ви бидат потребни неколку состојки, кои не чинат повеќе од 100 денари! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици […]

Деликатеси

Тиквички модри патлиџани и моцарела: Деликатес кој крчка

Вкусна и брза мусака од тиквички и модри патлиџани. Нема побрз рецепт, ќе се уверите.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Луди компири од рерна Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата

Главни јадења, Предјадења

Без пржење и поховање: За ручек подгответе тиквици во рерна

Овој оброк се спрема многу едноставно и лесно! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото […]

Главни јадења, Предјадења

Грчки тиквици без јајца: Поубави не сте јаделе

Овој народ баш знае да ужива во посебни вкусови… Послужете и уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Видео, Главни јадења

Пилешко месо и тиквици: Совршена комбинација за најубавите уштипци (Видео)

Лесен летен ручек од пилешко и тиквици, одличен избор за топлите летни денови. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што […]

Главни јадења

Совршена комбинација: Мека летна пита со тиквици и шампињони

Совршена комбинација на вкусови, фантастичен избор за доручек или вечера! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Главни јадења, Предјадења

Летен оброк: Вариво со тиквици

Вкусно и едноставно јадење кое ќе ги воодушеви сите домашни! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Главни јадења, Предјадења

Летно јадење: Тиквици во тесто од пиво со доматен сос

Подгответе го овој здрав зеленчук на единствен начин и воодушевете ги гостите и домашните. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна […]