Tag: тиква

Главни јадења

Лазањи со тиква

Омилените лазањи во есенска варијанта – со тиква!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според […]

Главни јадења

Чудни полнети пиперки

Чудно, но вкусно, задолжително пробајте. Идеално јадење за оние кои не јадат месо…   Добар апетит!   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки […]

Препораки

Семки од тиква – за слабеење, здраво срце и борба со тешки болести

Семките од тиква се особено здрави и се дар од природата. Имаат магнезиум, извор се на калциум, цинк и витамин К. Богати се со омега три масни киселини здрави за срцето и крвниот притисок.Тие помагаат за да се победи ракот. Докажано е дека успешно се борат со ќелиите на рак, […]

Главни јадења

Рижото со тиква

Збогатете го својот ручек со рижото со тиква… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото […]

Видео, Десерти

Триаголници со јаболка, суво грозје и тиква (ВИДЕО)

Ќе ги јадете со сласт… Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што […]

Pastes, Видео

ВИДЕО: Сос за тестенини каков што не сте пробале

Ова е највкусниот рецепт за сос за тестенини.Стави павлака за готвење, путер, тиква и лукче, па ги стави тестенините. Ќе го правите секој ден.     Video by: @pinchofyum | tag @dinner & use our hashtag #dinner for a chance to be featured! – ⠀⠀⠀Follow👉 @dinner ⠀⠀⠀Sigam👉 @dinner ⠀⠀⠀⠀Olha👉 @dinner […]

Видео, Повеќе

ИДЕАЛНО ЗА ЗИМАТА: Топлото чоколадо станува историја – од сега ќе го правите само ова

Тиквата која се јаде во овој период е идеална за највкусната зимска напивка која сте ја пробале некогаш.   Hot pumpkin pie in a mug – perfect for the season! 🎃🎃 🔖Source: @neuroticmommy ❤️TAG someone who would love this! A video posted by FOOD VIDEOS & DIYS (@foodydiy) on Oct […]

Главни јадења

Тиква со мелено месо

Исклучително вкусно и здраво јадење! Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна […]

Видео, Десерти

Колач со ореви и тиква по рецепт на нашите баби! (ВИДЕО)

Колач со ореви и тиква по рецепт на нашите баби! Погледнете како нашите баби меселе колачи… Начинот на подготовка се наоѓа во видеото под текстот: Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки […]

Главни јадења, Препораки

ВИДЕО: Рецептот на Џејми Оливер за здрави заби и коски

Равиоли со тиква и рикота сирење – специјалитет подготвен од страна на познатиот Шеф, Џејми Оливер. „Богати се со калциум и фосфор кои се круцијални за одржување на здравјето на коските и забите“. Од состојки, потребни ви се: 300 гр. брашно 3 јајца фолија за готвење 1 тиква 250 гр. […]