Tag: тесто

Предјадења

Мекици со јогурт за помалку од 30 минути: Не впиваат многу маснотија, меки како душа

Направете вкусни и брзи мекици за Добро утро со јогурт, кои се меки како перниче, а не впиваат многу маснотија.Ова е рецептот: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар […]

Tips & Tricks

Вака сочувајте ја оклагијата за најубави пити, кифли и пецива – следете ги овие чекори

< Оклагијата е потребна за најубавите сукани рецепти, а важно е како ќе ја одржуваме истата.Имено, за разлика од пластичните и керамички, дрвените сукала или оклагии бараат повеќе грижа.Не се пере во машина за садови или на висока температура. Доволно е да ја ставите во вода да искисне. Со сува […]

Видео, Предјадења

Перничиња од тесто: Појадок кој брзо се прави, а ќе замириса домот

Направете брзи перничиња од тесто, готови за миг, кои шират арома во домот.Ова се најточните мерки.   Ова е деталната подготовка: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми

Tips & Tricks

Вака тестото побрзо ќе расте: Трик со кој не мора да чекате

Иако пецивата, питите, кифлите, лебот…се што е со тесто не се прават едноставно, многу се вкусни и сите ги сакаме.Ако не можете да чекате долго тестото да нарасне, за среќа постои лесен и брз трик и за тоа. Тестото ставете го до извор на топлина, близу рерна, зимно време до […]

Предјадења

Највкусни панцероти без пржење – плус совети за највкусно тесто

Направете ги највкусните затворени пици по италијански рецепт.Ова е постапката и потребните намирници:       Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Панцероти со компир и богат фил Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар […]

Предјадења

Пирошки со сирење: Најмеко италијанско тесто кое секогаш успева (Видео)

Напревете вкусни пирошки со сирење, со италијанско тесто.Рецепт кој успева секој пат. Ова е деталната подготовка на вкусната вечера или појадок: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми […]

Видео, Главни јадења

Тесто за пица како од италијанските пицерии – еве како да го направите (Видео)

Наједноставното тесто за пица, речиси без месење и толку меко што се разлекува со раце. Ова тесто може да го направи секој почетинк и да го развлече без сукало како вистински мајстор! Добар апетит! Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: […]

Десерти

Најбрз колач со вишни – меко тесто како душа, се топи секој залак

Направете вкусен и сочен колач со вишни. Идеално освежување. Киселкаво благ вкус и ноти кои сите ќе ги освојат.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Десерти

Без пржење во масло и стоење до шпорет: Крофни кои нараснуваат огромни

Направете големи, а толку меки и сочни крофни со шеќер во прав на нив, кои се омилени на сите.Го нема делот со стоењето до шпорет и со пржењето во масло, што секако е штетно.     Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва […]

Предјадења

Тесто за крцкави пирошки кое не се лепи – Брз појадок и за вработени

Рецепт наменет на домаќинките кои сакаат пирошки, но немаат многу време за нив.Тестото е меко и не се лепи, а најважно брзо се прави.       Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја […]